ye-logo.v1.2

Послаблення карантину: Потяг Хмельницький-Київ вже відновив свою роботу

Суспільство 3287

Поки квитки на «Подільський експрес» продають до 21 червня.

Сьогодні, 4 червня, Хмельницький почав поступово відновлювати міжобласне залізничне сполучення. Першою ластівкою став «Подільський експрес» сполученням Хмельницький-Київ, який цього дня о 14:24 вперше зі зупинки пасажирських перевезень вирушив у столицю. Дорогою він на кілька хвилин зупинятиметься лише у Деражні. Поки це єдиний з потягів далекого сполучення, який щоденно курсуватиме між обласним центром та столицею. Тож кореспонденти сайту «Є» завітали на відправлення «Подільського експресу», щоб з’ясувати особливості нинішніх перевезень залізницею та запитати думку перших пасажирів.

У приміщенні хмельницького залізничного вокзалу людей було небагато — більшість пасажирів чекала на посадку на потяг поблизу перону. Здебільшого всередині перебували працівники вокзалу. Також майже за годину до його відправлення біля залізничних кас було порожньо.

Провідник першого вагону потягу «Подільський експрес» Сергій Войцехівський розповів, що цього разу людей дійсно небагато, адже це лише перший день відновлення залізничного сполучення з Києвом. Він припускає, що у наступні дні кількість пасажирів може зрости.

За його словами, перед посадкою у пасажирів перевіряють не лише квитки та документи, а й температуру тіла безконтактним термометром. Крім того, у потяг потрібно заходити з вдягненою захисною маскою або респіратором.

Люди здебільшого чекали на посадку на потяг поблизу його вагонів

Люди здебільшого чекали на посадку на потяг поблизу його вагонів

«Якщо у людини температура в нормі, ми пропускаємо її у вагон. Якщо ж вона підвищена, просимо підійти пасажира у медпункт, — пояснює Сергій Войцехівський. — Крім того, нас забезпечили засобами індивідуального захисту та засобами для дезінфекції».

За словами провідного спеціаліста з питань функціонування залізничного транспорту АТ «Укрзалізниця» Владислава Бондара, поки що продаж квитків на цей потяг триває до 21 червня. Це пояснюється можливими змінами епідемічної ситуації у регіоні. До того ж, реалізують лише 50 відсотків квитків.

До теми: Пом’якшення карантину: Кабмін прийняв чергові зміни

«Наприклад, у купе може бути лише дві людини, яких розміщують у шаховому порядку: один пасажир на нижній полиці, інший — на верхній. У плацкартних вагонах теж передбачено лише по два місця в одному відсіку, за боку — лише нижня полиця», — пояснив Владислав Бондар.

Також він додав, що умови карантину передбачені й інші тимчасові «новації». Наприклад, у потягах поки неможливо придбати чай, каву або кондитерські вироби. Можна лише купити воду у пляшках або ж безкоштовно отримати окріп виключно у власну посудину.

В усіх пасажирів провідники вимірювали температуру тіла

В усіх пасажирів провідники вимірювали температуру тіла

«Якщо людина порушуватиме правила проїзду й дисципліни, наприклад, не вдягатиме захисної маски, провідник вагона та начальник пасажирського поїзда мають право відмовити такому пасажиру у подальшому проїзді. Вони можуть спільно з правоохоронцями зняти його з поїзда», — підкреслив Владислав Бондар.

Щодо пасажирів, то більшість з присутніх була налаштована позитивно. Вони одноголосно зізнавалися кореспондентам сайту «Є», що вже довго чекали на відновлення залізничного сполучення зі столицею. Дехто з них їде у Київ на роботу, інші — повертаються додому або хочуть відвідати родичів. Наприклад, хмельничанка Вікторія розповідає, що працює у Києві. Нині у неї там має відновитися робота, а також вона хоче зустрітися з друзями.

До теми: На Хмельниччині дозволили частково відновити міжобласні пасажирські перевезення

«Чекала на відновлення руху потягів ще з часу припинення залізничного сполучення. Це добре, що в нинішніх умовах продають квитки лише на половину місць. Бо різке повернення до звичних перевезень може спричинити зростання захворюваності, а чекати довго теж не вихід, адже всім кудись потрібно їхати», — поділилася Вікторія.

Хмельничанка Вікторія каже, що у Київ їде на роботу та побачитися з друзями

Хмельничанка Вікторія каже, що у Київ їде на роботу та побачитися з друзями

А ось інший пасажир «Подільського експресу» Олексій каже, що він повертається додому. Раніше він опинився у Хмельницькому й чекав на відновлення залізничного сполучення.

«Сюди ми приїхали у час карантин і чекали два місяці. Так вийшло. Тому дуже позитивно ставлюся до відновлення залізничного сполучення», — зазначив чоловік.

До теми: Відновлення роботи дитсадків: вихованців із температурою відправляють додому

Нагадаємо, обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з потягів далекого сполучення, які курсують Хмельниччиною, дозволила відновити роботу лише «Подільського експресу». Він виїжджає з Хмельницького о 14:24 й прибуває у столицю о 19:36. Дорогою він зупиняється у Деражні на дві хвилини о 14:52. А у зворотному напрямку з Києва потяг їде о 23:46 й прибуває у Хмельницький о 05:05 ранку.

Крім того, з 1 червня в області мали запрацювати приміські потяги Хмельницький-Волочиськ та Гречани-Жмеринка. Проте останній так і не поїхав, адже відповідного погодження не дала вінницька обласна комісія з ТЕБ і НС.

Читайте також: Зеленський і кава в Хмельницькому: президент готовий заплатити штраф

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую