ye-logo.v1.2

Якою буде зима на Хмельниччині: прогнози синоптиків

Суспільство 4315

Зима очікується малосніжною.

Такий пізній прихід осені, який спостерігався цього року, метеорологи відмічають вперше за довгі роки спостережень за погодою. Хоч в Україні не рідкість, що перший сніг випадав вже у жовтні, однак нинішня осінь з морозами не поспішала. А якою ж очікується зима? За словами кліматологів та синоптиків, прийдешня зима також може стати теплішою від норми.

Люся Ковалишина, завідувачка сектору метеопрогнозів Хмельницького обласного центру гідрометеорології каже, малоймовірно, що зима буде сніжною.

«За словами завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології Гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, зима 2020-2021 років буде дещо схожою на попередню, - зазначає Люся Ковалишина. - Близько двадцяти днів в місяць може переважати досить тепла, як для зими, погода. В той же час в окремі періоди не виключається вірогідність аномально низької температури. Малоймовірно, що зима буде сніжною. Але ймовірність ожеледових явищ при випадінні льодяних дощів досить висока. Разом з невеликими морозами вони можуть стати для українців серйозною проблемою».

Додає, що в цілому період зими з температурою повітря нижче нуля градусів прогнозується нетривалий.

Свої прогнози на прийдешню зиму дали і народні синоптики. Так, Володимир Деркач пргнозує, що в Україні у грудні плюсова температура зберігатиметься і вдень, і вночі. Відчутного холоду слід чекати аж після Дня Святого Миколая (19 грудня). І лише перед самим Новим роком народний синоптик прогнозує незначні заморозки та сніг.

Інший народний синоптик Леонід Горбань зазначає, що на початку грудня денна температура по Україна буде триматися на рівні +4 ... +5 градусів. Вночі - близько 0 градусів. Про це він розповів у коментарі «Апострофу».

Потім невеликий сніг синоптик прогнозує на 9 і 11 грудня, тоді ж очікується зниження температури – до -9...-11 градусів вночі. Але з 14 грудня стовпчики термометрів знову підуть вгору, а повітря вдень прогріється до +6 градусів. Тоді ж почнеться і чергова порція опадів: сніг, іноді з дощем, буде йти з 15 по 19 грудня.

З 18 грудня в Україні, за прогнозом Леоніда Горбаня, буде чергове похолодання, вночі стовпчики термометрів опустяться до 13 градусів морозу. Морози протримаються до кінця місяця, в останні дні також випадуть сніг з дощем. А перші дні нового року порадують українців невеликим снігом, і комфортною зимовою температурою в -2...-3 градуси. Потім в країні потеплішає до + 2 градусів вдень.

З 15 січня можливе зниження температури – до -16 градусів вночі, а також сильні опади у вигляді снігу. Морози збережуться до 8 лютого, але і тоді температура буде триматися трохи нижче 0 градусів.

Читайте також: «Хмарно, опадів не передбачається» - як хмельницькі метеорологи ведуть спостереження за погодою

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую