ye-logo.v1.2

У Хмельницькому мають ліквідувати департамент архітектури: що це означає

Суспільство 1334
Погодити ліквідацію департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів на найближчі сесії мають погодити депутати Хмельницької міськради
Погодити ліквідацію департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів на найближчі сесії мають погодити депутати Хмельницької міськради. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Міський голова переконаний, що нині посада директора департаменту архітектури є недоцільною.

У Хмельницькій міській громаді триває реформа місцевих управлінь і департаментів. Наприкінці минулого року депутати погодили ліквідацію управління житлово-комунального господарства. На його основі створили департамент інфраструктури міста, який об’єднав кілька управлінь і великих комунальних підприємств. Тепер же настала черга ліквідації нинішнього департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів. Тому кореспонденти сайту «Є» спробували дізнатися про причини та наслідки подібних змін.

Минулого тижня члени виконавчого комітету погодили винести на розгляд однієї з найближчих сесій Хмельницької міської ради проєкт рішення про ліквідацію нинішнього департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів.

За його текстом, ліквідований департамент мають замінити три самостійні управління, які поки що входять до його складу. Зокрема, земельних ресурсів, архітектури та містобудування, а також — капітального будівництва.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів кореспондентам сайту «Є», що це будуть самостійні підрозділи, які будуть напряму підпорядковуватися міському голові та його профільному заступнику. Таким чином не буде керівника-посередника в особі директора департаменту.

«Я вважаю посаду директора департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів недоцільною. Правильніше налагодити роботу у цій сфері шляхом безпосереднього контролю за окремими управліннями, — каже Олександр Симчишин. — Такі зміни не вплинуть не функціонал. Однак переконаний, що це навпаки покращить якість і прозорість управління галуззю».

Читайте також: Майно хмельницького кінотеатру «Сілістра» передали комунальному підприємству

Ліквідація цього департаменту розпочнеться після прийняття відповідного рішення депутатами Хмельницької міської ради на одній з найближчих сесій.

Нагадаємо, донедавна цей департамент очолював Олександр Чорнієвич. Його Олександр Симчишин призначив на посаду директора у квітні 2016 року. А грудні минулого року Олександр Богданович був обраний головою Хмельницької районної ради.

До речі, на минулій позачерговій сесії Хмельницької обласної ради 15 січня Олександр Чорнієвич закликав голову Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія перерозподілити штат чиновників між новоутвореними райдержадміністраціями. На його переконання, через майбутню нестачу посадовців з 1 лютого жителі Хмельницького району можуть стикнутися з проблемою отримання соціальних послуг.

Також нагадаємо, в обласному центрі управління житлово-комунального господарства перетворили у департамент інфраструктури міста. До його складу також увійшли управління житлової політики та майна, управління комунальної інфраструктури, комунальні управляючі компанії, а також низка комунальних підприємств. Наприклад, «Хмельницькводоканал», «Хмельницьктеплокомуненерго», «Південно-Західні тепломережі», «Спецкомунтранс», які раніше підпорядковувалися напряму заступнику міського голови.

Очолив департамент Василь Новачок, який водночас став заступником Хмельницького міського голови та директором департаменту інфраструктури.

«Донедавна сфера житлово-комунального господарства міста була розбалансована, адже споріднені управління та комунальні підприємства мали різне підпорядкування. Створення єдиного департаменту покликано покращити якість управління ними. До того ж це викликано створенням міської територіальної громади, до складу якої увійшла низка навколишніх сіл», — раніше прокоментував ситуацію Василь Новачок.

Читайте також: У Хмельницькому за п’ять років хочуть завершити оновлення тролейбусного парку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую