ye-logo.v1.2

Хмельницькі волонтери організовують концерт на підтримку ув'язненого музиканта Riffа

Суспільство 796
Волонтери збирают кошти для Андрія Антоненка
Волонтери збирают кошти для Андрія Антоненка. Фото: автора

Зібрані кошти передадуть родині артиста та добровольця. 

У суботу, 29 січня, у Хмельницькому відбудеться благодійний концерт. Волонтери ГО «Мистецька сотня «Гайдамаки» та хмельницькі співаки збиратимуть кошти для родини ув’язненого Андрія Антоненка, відомого під псевдонімом Riff. Чоловіка затримали у 2019 році за підозрою у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

«29 січня зберуться друзі та однодумці фронтмена гурту «Riffmaster» Андрій Антоненка - відомого музиканта, поета, добровольця і захисника, якого у грудні 2019 року незаконно ув’язнили. Звинуватили його у тому, що він не робив - у вбивстві білоруського журналіста Павла Шеремета. У момент коли відбувалось вбивство Андрій взагалі був в іншому місці, як і дівчата, яких звинуватили разом із ним. Звісно ми не можемо стояти осторонь. Ми його підтримуємо, багато людей, друзі, прихильники і чужі люди, які до того його не знала», - каже волонтерка та співачка  Марина Українець.

За її словами, зараз Андрій знаходиться під вартою, а його сім'я потрапила у скрутне становище - дружна Світлана залишилась без роботи, її звільнили. Тривалий час роботодавець, у якого вона працювала, йшов їй на поступки, але восени минулого року все змінилось і вона залишилась без роботи.

Виручені кошти від продажу квитків передадуть дружині ув'язненого

«Весь рік Світлана була біля чоловіка, постійні поїзди з одного СІЗО в інше, передачі продуктів, одяг, зустріч із адвокатами, мітинги на підтримку чоловіка. Тому часто була відсутня на робочому місці. Зараз ми хочемо цим концертом трошечки фінансово допомогти сім'ї наскільки зможемо. 29 січня зберуться відомі рок-музиканти, друзі Андрія – Сергій Присяжний, Христина Панасюк, Андрій Журба, Ігор Білий і Артем Харченко, щоб заспівати зібрати кошти для сім'ї Андрія Антоненка», - додає співачка.

Марина Українець каже, що слідство має незрозумілі докази. У Андрія є беззаперечне алібі, де він знаходився на момент вбивства, його зовнішність просто схожа із тією людиною, яка насправді вчинила злочин. Саме 29 січня має відбутись чергове засідання у справі.  Музиканту загрожує до 15 років за ґратами або довічне ув’язнення.

«Ми з Андрієм товаришуємо вже років 20. Часто перетиналися у студійних умовах, на концертах, навіть були певні спільні роботи. Я не можу навіть допустити думки, що він може бути злочинцем. На мій погляд, він став жертвою глибокої кризи системи. Навіть якщо не вдаватись у конкретику, то на його місці міг опинитися будь-хто із нас. Я не буду давати правову оцінку, але єдине що можемо - це допомогти його сім'ї принаймні вижити, бо вдома чекає дружина та двоє дітей», - зазначив лідер гурту «Мотор'ролла» Сергій Присяжний.

Артист вважає, що Андрій Антоненко - музикант, творча особистість, людина, яка не піде на вбивство. Злочин вчинила не людина з вулиці, і не музикант, а фахівець, якого готують десятки років.

Благодійний концерт відбудеться 29 січня у «JustPub» (вулиці Кам'янецька, 159) о 18.00 години. Вхід – 100 гривень. Всі кошти від продажу квитків та 20% каси закладу волонтери передадуть сім'ї Андрія Антоненка.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую