ye-logo.v1.2

Можливе посилення карантину: чи погоджуються люди (Результати опитування)

Суспільство 1496
Понад сотня респондентів вважає за необхідне посилити карантин, якщо зростатиме захворюваність на COVID-19
Понад сотня респондентів вважає за необхідне посилити карантин, якщо зростатиме захворюваність на COVID-19. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Понад три сотні читачів висловилися, чи підтримують вони запровадження жорсткого карантину.

Сьогодні, 8 березня, на сайті «Є» завершилося опитування, присвячене можливому посиленню карантину. Причиною проведення цього опитування стала заява прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо початку в Україні третьої хвилі пандемії коронавірусу та загрози запровадження нового локдауну. За словами очільника уряду, якщо більшість областей потрапить у «червоні» зони, скоріш за все доведеться повертатися до жорсткого карантину. Тому запитали наших читачів, чи підтримують вони таку ідею.

Онлайн-опитування тривало з вечора 4 березня до ранку 8 березня. Було винесене єдине питання: «Чи підтримуєте ви введення жорсткого карантину, якщо захворюваність на COVID-19 зростатиме?». Відповідь на нього дало 323 респонденти, які обрали один зі запропонованих їм варіантів. Серед них: «так», «ні», «за умови, що буде на цей період матеріальна підтримка від держави», «не бачу сенсу, адже карантинних обмежень не всі дотримуються», «мені байдуже» та «ваш варіант».

Отож, на питання: «Чи підтримуєте ви введення жорсткого карантину, якщо захворюваність на COVID-19 зростатиме?», — більшість респондентів натиснула відповідь «так». Можливість посилення карантину підтримує 40,87 відсотка учасників опитування (132 голоси). Натомість однозначне «ні» сказало 24,15 відсотка респондентів (78 голосів).

Більшість респондентів натиснула відповідь «так»

Більшість респондентів натиснула відповідь «так»

З жорстким карантином можуть погодитися, якщо на час його дії буде матеріальна підтримка від держави, 17,03 відсотка опитаних (55 голосів). Майже стільки ж — 16,41 відсотка (53 голоси) — не бачать у цьому сенсу, адже не всі люди дотримуються карантинних обмежень.

Є й читачі, яким взагалі байдуже. Відповідний варіант відповіді натиснуло 0,93 відсотка респондентів (3 голоси). А власний варіант відповіді запропонувало лише двоє учасників опитування або 0,61 відсотка голосів. Перший сказав: «В розумних межах». На жаль, ми не можемо опублікувати відповідь іншого респондента, адже вона побудована на нецензурній лексиці.

Однак наголошуємо, що це опитування не є репрезентативним і не може ілюструвати реальну громадську думку.

Крім того, читачі ділилися своїми думками у коментарях на сайті «Є» та під цим матеріалом у фейсбуці. Вони не завжди вказували однозначну відповідь щодо підтримки чи не підтримки запровадження жорсткого карантину. Наприклад, на сайті читач Віталій Українець написав таке (граматика та пунктуація оригіналу залишена без змін — авт.): «до 30% отримують зараження COVID19, випадкові паціенти які вже лікуються від інших хвороб на стаціонарах! Паціенти заражені короною в лікарнях через суди мають вимагати повернення коштів у держави!».

А на фейсбуці двоє людей висловило однозначне «ні». Користувач фейсбуку Микола Прокопов натомість написав риторичне питання: «А Прем’єр теж без зарплати сидітиме?». А користувачка Iren Yanevskaya думає, що так буде надалі, поки усі не перехворіють.

Нагадаємо, 4 березня Денис Шмигаль не дав точної відповіді, чи дійсно в Україні запроваджуватимуть локдаун. Однак припустив таку можливість, якщо у більшості областей країни буде введено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Станом на ранок 8 березня, він діє на території чотирьох областей: Івано-Франківської, Чернівецької, Житомирської та Закарпатської. Тобто у цих регіонах вже діє жорсткий карантин.

Натомість у Хмельницькій області з 5 березня діє «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки. Причиною стало зростання рівня госпіталізації. Перехід області у «помаранчеву» зону для її жителів не передбачає додаткових обмежень, але сигналізує про можливість майбутнього переходу до «червоного» рівня.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: що думають люди (результати опитування)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую