ye-logo.v1.2

У парках можна перебувати без вдягнених масок: МОЗ роз’яснило карантині обмеження

Суспільство 2076
Представники МОЗ зазначили, що змінами до урядової постанови визначили перелік місць з обов
Представники МОЗ зазначили, що змінами до урядової постанови визначили перелік місць з обов'язковим дотриманням маскового режиму. Фото: ілюстративне pixabay.com

Представники міністерства розповіли, у яких місцях «червоних» зон необхідно дотримуватися маскового режиму.

На початку цього тижня урядовці внесли зміни до дії адаптивного карантину. Однією з новацій стала заборона перебувати на територіях загального користування без вдягнених захисних масок, тобто на вулицях та у парках. Таке обмеження стосується лише областей з «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки. Проте вчора, 24 березня, у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я заявили, що парки все ж можна відвідувати без вдягнених засобів індивідуального захисту.

Згідно з опублікованою інформацією, Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до постанови Кабміну від 22 березня. Таким чином визначили перелік міць з обов’язковим дотриманням маскового режиму у регіонах з «червоним» рівнем.

Такі зміни не передбачають носіння засобів індивідуального захисту в парках і скверах. Однак їх необхідно вдягати у закладах охорони здоров’я та освіти, підземних переходах, зупинках громадського транспорту та інших територіях загального користування, якщо у них неможливо дотримуватися фізичної дистанції не менше як один метр.

На час написання цього матеріалу на офіційному порталі Кабміну поки не опубліковано повного тексту внесених змін, про які розповіли у пресслужбі МОЗ.

До того ж представники міністерства додали, що деякі ЗМІ помилково повідомили про необхідність носіння захисних масок у парках і скверах. Однак у постанові від 22 березня відповідна заборона сформульована так: «перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно».

А згідно зі Законом України «Про благоустрій населених пунктів» до територій загального користування належать: парки, рекреаційні зони, сади, сквери, майданчики, пам’ятки культурної та історичної спадщини, майдани, площі, вулиці, дороги, провулки, велосипедні доріжки, пляжі, кладовища...

Нагадаємо, в усіх «кольорових» зонах карантину маскового режиму необхідно дотримуватися у громадських будівлях, спорудах і транспорті.

Представники Міністерства внутрішніх справ України днями запевнили, що правоохоронці штрафуватимуть лише злісних порушників маскового режиму. Тобто людей, які відмовлятимуться реагувати на зауваження поліції вдягнути засіб індивідуального захисту.

Також нагадаємо, що 22 березня урядовці внесли й інші зміни до дії нинішнього адаптивного карантину. Зокрема, вони дозволили медзакладам у «жовтих» і «помаранчевих» зонах проводити планову госпіталізацію.

Також зазнали змін правила пасажирських перевезень в областях з «червоним» рівнем. Якщо раніше таку заборону приймала державна комісія з техногенно-екологічно безпеки та надзвичайних ситуацій, то нині таке повноваження делегували регіональним комісіям. Саме вони визначатимуть доцільність такого обмеження.

Проте окремим рішенням державної комісії з ТЕБ і НС заборонятиметься посадка пасажирів в автомобільний чи залізничний транспорт міжобласного сполучення, окрім поїздів спеціальних залізничних рейсів у внутрішньому сполученні.

Читайте також: Перевірки ніхто не насилав — голова Хмельницької ОДА про проблеми з киснем і Славуту

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую