ye-logo.v1.2

Облрада виділила гроші на найбільший прапор на Хмельниччині: що думають люди (Результати опитування)

Суспільство 3501
Найбільший в області Прапор України має замайоріти у Хмельницькому в мікрорайоні Виставка
Найбільший в області Прапор України має замайоріти у Хмельницькому в мікрорайоні Виставка. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Депутати погодилися виділити з обласного бюджету п’ять мільйонів гривень.

Вчора, 8 квітня, депутати Хмельницької облради підтримали виділення з обласної скарбниці п’яти мільйонів гривень. Їх спрямують на встановлення найбільшого на Хмельниччині синьо-жовтого стягу. Ще до голосування така ініціатива викликала доволі гостру реакцію користувачів соціальних мереж. Сайт «Є» провів опитування, щоб поцікавитися думкою читачів. А також звернувся за коментарем до Кузьми Матвіюка — почесного громадянина Хмельницького, який у радянські часи був репресований за проукраїнські погляди.

Спрямування з обласного бюджету п’яти мільйонів гривень на встановлення у Хмельницькому найбільшого прапора було передбачене внесенням змін до програми розвитку громадського суспільства. Відповідне подання належить голові Хмельницької облдержадміністрації Сергію Гамалію.

За таку пропозицію з 57 зареєстрованих депутатів облради проголосувало 49 обранців. Натомість не було жодного голосу «проти», але п’ятеро депутатів утрималися, троє взагалі не голосували. Перед безпосереднім голосуванням більшість обранців двічі не погодилися дати слово Кузьмі Матвіюку — людині, яку за проукраїнські погляди переслідував комуністичний режим. Однак кореспонденти сайту «Є» запитали у Кузьми Івановича, що ж він хотів сказати депутатам.

Чому Кузьма Матвіюк не підтримує рішення облради?

Кузьма Іванович переконаний, що в умовах війни та пандемії витрачати п’ять мільйонів гривень на найбільший прапор — недоцільно. Навіть напередодні 30-ї річниці Незалежності України, адже такі ініціативи не мають нічого спільного з патріотизмом. Він вбачає одразу кілька аспектів у цьому питанні. Найперше — економічний.

За словами Кузьми Матвіюка, нині немає жодної галузі, де б не відчувався гострий брак бюджетних коштів. Крім того, багато українців перебуває у скрутному матеріальному становищі. Особливо це відчутно в умовах пандемії коронавірусу, коли у лікарнях бракує медичного кисню. Відповідно далі це матиме політичні наслідки.

«Малоосвічені люди будуть негативно ставитися до Державного Прапора України. Розумніші — будуть розчаровані рішеннями політичних сил. Коли людям не вистачає грошей на ліки, величезні прапори їм не на часі, — розповідає Кузьма Матвіюк. — Мені це нагадає часи, коли наші батьки та діди голодні й без патронів сиділи в окопах і напередодні атаки їм привозили портрет Сталіна».

Кузьма Матвіюк вважає, що питання виділення коштів на встановлення найбільшого прапора має у собі економічний, політичний, моральний та естетичний аспекти. Фото: з архіву редакції

Кузьма Матвіюк вважає, що питання виділення коштів на встановлення найбільшого прапора має у собі економічний, політичний, моральний та естетичний аспекти. Фото: з архіву редакції

Кузьма Іванович наголошує й на естетичній стороні цього питання. За його словами, любов до гігантоманії характерна для росіян. Вони пишаються найбільшою гарматою, яка ніколи не стріляла, Цар-дзвоном, який ніколи не дзвонив… Навіть монумент "Батьківщина-Мати", споруджений у Києві в радянські часи, настільки великий, що не вписується у столичні краєвиди.

«Тому багато киян називають цей монумент «баба над Дніпром. Й у нашому випадку — величезний прапор може стати не символом України, а предметом глузування. Через це подібні ініціативи є блюзнірством над Державним Прапором України», — переконаний Кузьма Матвіюк.

«Він має бути таким, щоб його було видно з Москви»: що думає керівництво ОДА

Директорка департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації Інна Михайлова раніше розповіла сайту «Є», що встановлення найбільшого Прапора України — це не місцева примха, а загальноукраїнський проєкт. (Як зазначають деякі загальнонаціональні ЗМІ — розпорядження Офісу президента — авт.). Його реалізують до 30-ї річниці Незалежності України.

За її словами, найбільший в області синьо-жовтий стяг встановлять у Хмельницькому — неподалік Меморіалу вічної слави, що у мікрорайоні Виставка. Висота флагштоку сягатиме 50 метрів, а ширина та довжина полотна 8 і 13 метрів відповідно. Крім того, найбільший синьо-жовтий стяг буде підсвічуватися. У кошторис проєкту входять проєктно-вишукувальні роботи, встановлення флагштоку, виготовлення полотна прапора, встановлення освітлення та підведення електрики.

А після голосування за виділення з обласного бюджету п’яти мільйонів гривень голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій зазначив місцевим виданням, що цей прапор може бути більшим.

«В нас вже є кошти на встановлення найбільшого прапора. Він може бути вдвічі більший, якщо долучаться спонсори, громадськість, благодійники. Він має бути таким, щоб його було видно з Москви», — зазначив Сергій Гамалій МТРК «Місто».

«Це питання не на часі»: результати опитування

Сайт «Є» також запитав у читачів: «Чи підтримуєте встановлення найбільшого в області Прапора України за п’ять мільйонів гривень?». Опитування тривало з 14-ї години 7 квітня до 12-ї 9 квітня. За цей час проголосувало 477 людей. Для них було запропоновано кілька варіантів відповіді: «Так», «Ні», «В нинішніх умовах бюджетні кошти на такі проєкти виділяти недоцільно», «До 30-річчя Незалежності України – це хороша ідея», «Мені байдуже» та «Ваш варіант».

Як виявилося, багато учасників опитування є не противниками виділення бюджетних коштів на найбільший в області Прапор України, але вважають, що це не потрібно робити саме у цей час. Найбільше респондентів, 49,48 відсотка або ж 236 людей, обрали відповідь «В нинішніх умовах бюджетні кошти на такі проєкти виділяти недоцільно». А 40,46 відсотка респондентів (193 голоси) сказали категоричне «Ні».

Участь в опитуванні взяло 477 респондентів

Участь в опитувані взяло 477 респондентів

Натомість загалом 6,08 відсотка учасників опитування, тобто 29 людей, підтримують таку ініціативу. З-поміж них 4,19 відсотка (20 голосів) обрали відповідь «Так», а 1,89 відсотка (9 голосів) — «До 30-річчя Незалежності України – це хороша ідея».

Крім того, 1,2 відсотка респондентів (10 голосів) сказали «Мені байдуже», а 1,88 відсотка, тобто 9 людей, запропонували власний варіант. Серед них: «Якщо на 5 мл менше вкрадуть чиновники, тоді так», «Відправити гроші в лікарні», «Краще передати ті кошти дітям, які хворіють онкологією», «Від цього патріотизму не побільшає», «Гроші пенсіонерам» (граматика оригіналів збережена — авт.).

Однак наголошуємо, що це опитування не є репрезентативним і не може ілюструвати реальну громадську думку.

На новину з цим опитуванням ще активніше відреагували на сторінці сайту «Є» у фейсбуці. Під цією публікацію нараховується майже 600 коментарів. Значна частина з них негативно поставилися до виділення п’яти мільйонів з обласного бюджету на встановлення найбільшого прапора.

Читайте також: Три завдання і 11 мільйонів гривень: що планують зробити в аеропорту Хмельницького до кінця року

Коментарі:

Петро Петрович 09.04.2021 23:38

Проблемы "индейцев" "шерифа" не волнуют. Це не "зрада" і не "перемога". Це - діагноз.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую