ye-logo.v1.2

Болгарка для дому: поради фахівця як обрати інструмент

Суспільство 1837
Обираючи  болгарку, варто врахувати низку особливостей цього інструменту
Обираючи болгарку, варто врахувати низку особливостей цього інструменту. Фото: ілюстративне pixabay.com

«Болгарки» поділяють на побутові та професійні. Вони різняться за принципом роботи, потужністю, розмірами відрізних дисків.

Кутова шліфувальна машина, або ж по-народному «болгарка», є одним з тих електроінструментів, які часто стають у пригоді майстрам та при виконанні різноманітних робіт в домогосподарстві. Їх використовують для шліфування та полірування поверхонь, ними здійснюють обробку металу, бетону та розрізають тверді матеріали.

«Болгарки» поділяють на побутові та професійні. Вони різняться за принципом роботи, потужністю, розмірами відрізних дисків. Обираючи найоптимальніший варіант, варто врахувати низку особливостей цього інструменту. Детальніше про характеристики «болгарок» та на що варто звертати увагу при їх купівлі розповів менеджер з продажу електроінструменту Максим Пастернак.

Найперше потрібно визначитися, які роботи обраним інструментом мають виконуватися. Для різання матеріалів у «болгарках» використовують відрізні диски. Відповідно до їхнього діаметру (115, 125, 150, 180 та 230 міліметрів) кутові шліфувальні машинки бувають різних габаритів. За словами фахівця, для дому споживачі найчастіше обирають інструмент із 125-м розміром диска.

На що варто звертати увагу

«Болгарки» бувають з короткою або з подовженою ручкою. Зазвичай довга ручка встановлена у потужніших моделях. Інструменти можуть бути з регулятором обертів або без нього. Наявність такої функції додасть зручності у використанні, оскільки не всі роботи можливо виконати на високих обертах. Також деякі моделі пристроїв оснащені плавним пуском. Звісно ж, всі ці додаткові деталі у підсумку впливають на ціну товару.

«Зверніть увагу на передній редуктор болгарки. Різні фірми їх роблять різних габаритів. Чим менший редуктор, тим легше залізти у важкодоступні місця, — пояснює Максим Пастернак. — Також поцікавтеся доступом до щіток двигуна. Є моделі, де вони сховані під корпусом. Відповідно людина не має змоги самостійно їх замінити. Це - втручання, і після того не діятиме гарантія. На деяких болгарках є швидкий доступ до щіток – дві кришечки з боків. Тож щоб не нести інструмент в сервісний центр, їх можна замінити самостійно. Ще один важливий момент – захист відрізного диску. Його кріплення буває двох типів: болтове та швидкоз’ємне на засувках».

Кабель у кутових шліфувальних машинках може бути різної довжини. Для деяких користувачів цей момент несуттєвий, однак для тих, кому важливо, можна знайти моделі із кабелем у 3-5 метрів. Ізоляція дротів буває гумова чи силіконова. Другий тип матеріалу надійніший. Силікон не боїться морозу, м’якіший, тому дріт не так перегинається і не псується.

Крім «болгарок», які працюють від мережі, є й акумуляторні. Вони дорожчі, але мають свої переваги. Безпровідні кутові шліфмашинки бувають без щіток з асинхронним двигуном, який вважається надійнішим і має більший термін експлуатації.

Що запитати у продавця

Серцевина електроінструменту – якір, який являє собою обертову деталь двигуна. Він має бути покритий товстим шаром лаку, що забезпечить тривалу експлуатацію двигуна.

«Якщо лаку на роторі (якорі) небагато, пил потраплятиме на обмотку двигуна, і механізм псуватиметься. Звісно, ви не зможете розібрати інструмент, щоб перевірити цей момент. Але обізнані продавці мають знати, яким є покриття якоря на різних моделях, — зауважує Максим Пастернак. — У кожної «болгарки» в редукторі є пара шестерень. Поцікавтеся, на чому вони стоять - на втулках чи на підшипниках. Останній варіант буде кращим».

Також треба дивитися на гайки, якими затискається відрізний диск. «Деякі виробники ставлять дві гайки з однакового сплаву металу. При роботі з металом нагрівається не лише диск, але й гайки, внаслідок чого вони розширяються, і відкрутити їх одразу після роботи неможливо. Водночас є фірми, які ставлять дві гайки з різної сталі, що мають різний ступінь розширення. Завдяки цьому вони не можуть затиснутися і легко відкручуються», — каже спеціаліст.

Гарантійний термін інструмента коливається від одного до п’яти років. Є виробники, які протягом першого року експлуатації можуть поміняти зламаний інструмент на новий. Не забудьте запитати також у продавця, чи пропонують вони сервісне обслуговування.

Ціни на «болгарки» коливаються залежно від розміру інструмента. В середньому побутова шліфувальна машинка 115-125-го розміру обійдеться у 600-1500 гривень, трохи більші (150-180) коштуватимуть від 900 до 2000 гривень, а інструмент із 230-м відрізним диском обійдеться від 1000 до 3000 гривень.

Читайте також: у хмельницькому аеропорті відремонтують злітно-посадкову смугу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую