ye-logo.v1.2

Обмеження «червоної» зони й обов’язкова вакцинація вчителів — підсумки тижня

Суспільство 3745
Продовольчі ринки під карантинні обмеження не підпадають, а для роботи непродовольчих необхідні певні умови
Продовольчі ринки під карантинні обмеження не підпадають, а для роботи непродовольчих необхідні певні умови. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Запровадження «червоної» зони певно стала однією з гострих подій тижня. На Хмельниччині її обмеження діятимуть з 30 жовтня. Тоді ж карантин посилять ще на території кількох областей. Для уникнення додаткових заборон необхідно, наприклад, мати два щеплення від коронавірусу. Хоча така вимога робить умови «червоної» зони м’якшими, ніж вони були раніше, частина людей називає вакцинацію «примусовою». Насправді ж вона досі залишається добровільною, але обов’язковою її зробити лише для певних професій: освітян і частини держслужбовців. Отож, детальніше про це — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

У середу, 27 жовтня, державна комісія з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій перевела у «червону» зону сім областей. Крім Хмельницької, під посилення карантину підпали Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька і Чернігівська. Причиною стало перевищення на їх території двох і більше епідеміологічних показників впродовж кількох днів поспіль. Посилений карантин діятиме з 00 годин 00 хвилин 30 жовтня. Це ж стосується й Хмельниччини.

Серед низки обмежень є, наприклад, заборона на роботу непродовольчих ринків і обслуговування відвідувачів у закладах харчування… Детальний перелік можна знайти у матеріалі «Локдауну не передбачається»: як у Хмельницькому діятиме «червона» зона.

Однак в урядовій постанові, крім винятків з обмежень, передбачено, коли їх взагалі можна не дотримуватися. Найперше йдеться про проходження повного курсу вакцинації, що мають засвідчувати відповідні документи: COVID-сертифікат або міжнародне свідоцтво. Інакше необхідний негативний тест на коронавірус (дійсний впродовж 72 годин) або довідка про одужання від COVID-19 (дійсна впродовж 180 днів). Такі документи повинні мати усі працівники та відвідувачі.

Щоправда, з довідками виникла проблема: вони мають бути згенеровані у застосунку «Дія». Однак представники Міністерства цифрової трансформації України досі не забезпечили виконання цієї норми. З огляду на це місцева влада розпорядилася вважати у Хмельницькій громаді дійсною звичайну довідку від лікаря. Як зазначив начальник управління з питань цивільного захисту населення і охорони праці Юрій Корева, «це рішення доведено до всіх сімейних лікарів і правоохоронців». 

Теж стосується освітньої сфери: дистанційне навчання або вакцинація усіх педагогів. Втім, під це обмеження не підпадають дитсадки, 1-4 класи шкіл і заклади спеціальної загальної середньої освіти. Щодо учнів 5-11 класів, то у понеділок, 1 листопада, за парти сядуть вихованці лише дев’яти шкіл Хмельницького. За словами директорки міського департаменту освіти та науки Надії Балабуст, далі до очної форми поступово повертатимуться й інші заклади, адже більшість вчителів поки мають одне щеплення.

У будь-якому разі для освітян і деяких працівників органів державної влади, вакцинація дійсно стала обов’язковою. Для цього їм дали місяць часу, коли на початку жовтня Міністерство охорони здоров’я затвердило список професій, які підпадають під обов’язкову імунізацію від коронавірусу. А цього тижня були оприлюднені зміни до постанови Кабміну. Згідно з ними, з 8 листопада відсутність щеплення для таких працівників означатиме відсторонення від роботи без збереження зарплатні. Винятком є лише люди, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від COVID-19. Йдеться про важку алергічну реакцію на вакцину (анафілактичний шок) або гіперчутливість до одного з її компонентів. Втім, як переконують в МОЗ, це стосується лише одного відсотка населення.

Натомість громадський транспорт надалі працюватиме без змін. Лише для міжобласних поїздок жителі Хмельниччини тепер повинні мати не одне, а два щеплення, або негативний тест. За відсутність таких документів сплачуватимуть самі пасажири, а не перевізники.

Кілька матеріалів, не пов’язаних з карантином і вакцинацією, які можуть вас зацікавити:

Більше інформації ви можете знайти в рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую