Гаряча тема:
- Війна
Зміни в листопаді: нові ПДР, обов’язкова вакцинація вчителів і чиновників
Хмельниччина зустрічає листопад в «червоній» зоні карантину.
В останній місяць осені в Україні розпочнуть діяти зміни в правилах дорожнього руху. Нововведення стосуються дорожніх знаків, дорожньої розмітки та руху велосипедистів. Як пояснив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олег Білошицький, зміни здебільшого зумовлені необхідністю приведення положень ПДР відповідно до національних стандартів України, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки та сигнали.
Нові дорожні знаки
В Україні з'являться нові дорожні знаки — житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші.
Фото: з фейсбука Олега Білошицького
Фото: з фейсбука Олега Білошицького
Нова дорожня розмітка
Вводиться нова розмітка для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв'язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо.
До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.
Також у ПДР змінили вимоги щодо крайової дорожньої розмітки. Водночас відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається бе з змін.
Нововведення для велосипедистів
З першого листопада в ПДР запрацюють зміни, пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору, а саме:
- нове визначення велосипедної доріжки;
- поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду;
- вказані права та обов’язки велосипедистів та детально регламентується, як вони повинні діяти під час руху;
- регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.
Фото: з фейсбука Олега Білошицького
Адміністративна відповідальність для велосипедистів також залишається незмінною.
Обов’язкова вакцинація окремих категорій українців
Незабаром невакциновані вчителі та чиновники можуть залишитися без зарплати. За відсутність щеплення від коронавірусу їм загрожує відсторонення від роботи.
Ще на початку жовтня Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом затвердило перелік професій та організацій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації від коронавірусу. Йшлося про три категорії громадян:
- працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
- працівники місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
- працівники усіх видів закладів освіти та наукових установ незалежно від типу та форми їх власності, зокрема йдеться про школи та дитсадки.
Представникам таких професій дали місяць часу, щоб вакцинуватися. Згідно з постановою Кабміну, якщо вони не матимуть щеплення або відмовляться його робити, їх мають відсторонити від роботи без збереження зарплатні. Така вимога почне діяти з 8 листопада. Однак вона не поширюється на людей, які протипоказання до проведення профілактичних щеплень проти COVID-19.
Карантинні обмеження
Від 30 жовтня на території всієї Хмельницької області почала діяти «червона» зона. Згідно із новими карантинними обмеженнями, для роботи закладів освіти та низки суб’єктів господарювання буде встановлена вимога обов’язкової наявності у 100% персоналу «зелених» сертифікатів про вакцинацію від COVID-19. Водночас заклади громадського харчування, культури та розваг, спорту, сфери послуг зможуть приймати лише повністю вакцинованих дорослих відвідувачів.
З понеділка, 1 листопада, у звичному форматі працюватимуть дитячі садки та спецшколи, а також повернуться за свої парти в школи учні молодших класів. Однак через запроваджену «червону» зону на дистанційне навчання переведуть більшість старшокласників Хмельницького.
Очне навчання для всіх класів у закладах освіти буде можливе лише за умови 100% повної вакцинації від коронаіврусу їх працівників, або ж за наявності дійсного негативного ПЛР-тесту чи довідки про нещодавнє одужання від хвороби. Як розповіла директорка міського департаменту освіти та науки Надія Балабуст, станом 29 жовтня, з понеділка точно будуть повноцінно працювати 9 освітніх закладів громади.
Діятиме «червона» зона в області поки будуть перевищені епідеміологічні показники. Загалом їх п’ять, посилення карантину Хмельниччину спіткало через перевищення трьох з них: коефіцієнту виявлення випадків інфікування, рівня госпіталізації та завантаженості ліжок з киснем. Державна комісія скасує «червоний» рівень, якщо три дні поспіль в області відсутні такі ознаки.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: