ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Введення у храм Пресвятої Богородиці – свято 4 грудня

Суспільство 1289
Введення в храм. Мозаїка Церкви Успіння поблизу Дафні
Введення в храм. Мозаїка Церкви Успіння поблизу Дафні. Фото: з фейсбуку

Що не можна робити в цей день, який в календарному циклі українського народу завершує осінній сезон і починає зимовий.

Сьогодні, 4 грудня, християни східного обряду відзначають Введення у храм Пресвятої Богородиці, що належить до дванадцяти великих церковних свят.

У цей день прийнято молитися за Боже благословення для дітей. Бездітні пари просять про дарування їм потомства, а вагітні моляться Богородиці про успішні пологи. Це пов'язано з християнською історією цього свята. Батьки Пресвятої Діви Марії праведні Йоаким та Анна, дали обітницю, що якщо в них народиться дитина, то вони віддадуть її на службу Богові у Єрусалимський храм. Бог дослухався їхніх молитов і подарував їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели її до храму і віддали в руки первосвященика Захарії, батька Хрестителя Івана Предтечі. Тут Пресвята Богородиця перебувала тривалий час аж до заручин з Йосифом Обручником.

Вважається, що у день Введення у храм Пресвятої Богородиці не можна:

  • укладати церковний шлюб;
  • шити;
  • прибирати, прати;
  • ображатися, лаятися, сваритися, лихословити;
  • давати в борг.

У минулі часи цей день називали «воротами зими» і говорили: «Введення прийшло – зиму привело». Погода цього дня може бути дуже мінливою: і морозною, і теплою. Наші пращури підмітили, якщо на Введення похолодає, то зима буде суровою. Якщо сніг випаде до Введення, то він може розтанути, якщо після — то лежатиме аж до весни.

Читайте також: 4 грудня в історії: Сатанівська синагога та смерть найстарішої українки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую