ye-logo.v1.2

Декомунізація на папері? Чому в Кам'янці-Подільському досі є вулиці Дружби народів і Суворова

Суспільство 2653
Таблички назв вулиць російською мовою є порушенням статті 41-ї Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”
Таблички назв вулиць російською мовою є порушенням статті 41-ї Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Фото: Ігоря Слотюка

У міськраді зазначили, що цим питанням займається топонімічна комісія.

Попри закон України про декомунізацію, виглядає так, наче в Кам'янці-Подільському досі шанують представників кривавого радянського режиму. Адже на будинках можна побачити таблички назв вулиць: Дружби народів, Суворова, Першотравнева та інші, ще й російською мовою.

На це звернув увагу львівський журналіст Ігор Слотюк, перебуваючи в місті, яке називають «квіткою на камені».

«У місті досі залишаються вулиці, які не декомунізували: Васильєва, Дружби народів, Суворова, Першотравнева, 30 років перемоги. На інших декомунізація відбулася тільки “на папері”, на будинках і надалі висять таблиці із прізвищами лідерів “кривавого режиму” — держави, яка знищила мільйони українців — СРСР. Наприклад, “вул. Жукова”», — йдеться у зверненні Ігоря Слотюка до міського голови Кам'янця-Подільського Михайла Посітка.

Журналіст закликав жителів Кам’янця-Подільського, міського голову Михайла Посітка, членів виконавчого комітету міської ради, депутатів від усіх фракцій дерусифікувати та остаточно декомунізувати місто. Адже це не тільки гармонізує його зовнішній вигляд, а й посилить національну безпеку.

«Дружба народів – це радянська ідеологема для пропаганди, возвеличення російської нації, мови, культури над іншими. Так звана «дружба» передбачала поняття старшого брата, старшого народу і менших народів. Чи треба вшановувати й увічнювати цих людей і ці поняття назвами вулиць українських міст? Однозначно, ні!» — справедливо обурюється Ігор Слотюк.

Читайте також: На Хмельниччині знайшли ще одне погруддя Леніна, яке досі не демонтували

У міській раді зазначили, що ці питання вирішуються, але не так швидко, як хотілось би. Топонімічна комісія детально розглядає кожну з назв вулиць, що потребують перейменування.

Начальниця відділу інформаційної діяльності, взаємодії з органами влади та інститутами громадянського суспільства апарату виконавчого комітету Ірина Шелепницька зазначила, що як депутат міської ради вона двічі зверталась в ОДА щодо питання знесення символів «серп і молот», розміщених на постаменті у парку Танкістів. Однак, двічі отримала відмову, оскільки під дію закону про декомунізацію не підпадають військові поховання та пам’ятки, споруджені на честь тих, хто брав участь у Другій світовій війні.

Як додали у міськраді, наразі члени топонімічної комісії готують відповідь на звернення Ігоря Слотюка.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую