Гаряча тема:
- Війна
Як має працювати громадський транспорт під час повітряної тривоги
Пасажири, які відмовилися пройти у найближче укриття, можуть їхати далі за обраним маршрутом.
На Хмельниччині під час повітряної тривоги має припинятися робота громадського транспорту. Він повинен їхати на кінцеву й чекати на відбій. Крім того, бокові та задні вікна транспорту з внутрішньої сторони повинні бути обклеєні плівкою. Такі правила пасажирських перевезень запроваджує вже опублікований наказ начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія.
Згідно з ним, під час повітряної тривоги рух громадського транспорту припиняється. Водій повинен стати на найближчій зупинці чи будь-якому іншому безпечному для паркування місці. Там він має повідомити пасажирам, де знайти найближче укриття, відчинити двері та рекомендувати їм піти туди.
Пасажири, які відмовилися йти в укриття, можуть далі їхати за обраним маршрутом. Це означає, що дорогою до кінцевої вони можуть виходити на своїх зупинках. Однак після їх висадки нові пасажири не повинні заходити всередину громадського транспорту.
Водій їде за своїм маршрутом до кінцевої зупинки, де має перебувати до завершення сигналу повітряної тривоги. Після відбою він має перевірити технічний стан транспортного засобу й відновити руху за звичним маршрутом.
Такі правила перевізникам повинні довести органи місцевого самоврядування та забезпечити їх переліками захисних споруд, які розташовані за маршрутами руху. Також на зупинках громадського транспорту повинна бути інформація про розташування найближчих укриттів в радіусі до 500 метрів і як до них пройти.
Натомість перевізники повинні обклеїти плівкою бокові та задні вікна транспорту з внутрішньої сторони. Це необхідно, щоб запобігти травмуванню пасажирів, якщо розіб’ються вікна. А також — забезпечити своїх водіїв переліками укриттів за маршрутами їх руху й розповісти порядок дій під час повітряної тривоги.
Підписатися на канал "Є" в Youtube
Нагадаємо, на Хмельниччині під час повітряних тривог повинні зачинятися й евакуйовувати своїх відвідувачів такі суб’єкти господарювання:
- торговельно-розважальні центри;
- гіпермаркети, універмаги та супермаркети, площею від 500 метрів квадратних;
- криті ринки;
- кінотеатри;
- заклади громадського харчування, які мають від 50 посадкових місць;
- спортзали, басейни й аквапарки;
- офісні центри, висотою від п’яти поверхів.
Читайте також: Ракетні обстріли Хмельниччини з початку війни пошкодили школу та дитсадок: який їх стан
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: