ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Готуємося до зими, або Як не стати жертвою шахраїв, купуючи дрова

Суспільство 988
Найкраще для опалення осель підходять тверді породи — дуб, граб, клен, ясен
Найкраще для опалення осель підходять тверді породи — дуб, граб, клен, ясен. Фото: ілюстративне автора

Правоохоронці та лісники закликають людей не користуватися підозрілими сайтами чи оголошеннями.

Серпень минає, а новий опалювальний сезон наближається. В умовах війни він може виявитися найважчим. Тому уряд рекомендує українцям вже готуватися до морозів. Наприклад, людям, які користуються пічним опаленням, варто подбати про запаси дров. Однак в погоні за найнижчою ціною можна залишитися не лише без деревини, а й без грошей. Правоохоронці фіксують зростання випадків шахрайства, пов’язаних з продажем дров.

Досить типовий випадок нещодавно трапився у Дунаївцях Хмельницької області. Місцева жителька побачила у соціальній мережі пропозицію купити дрова за привабливою ціною. Вона зателефонувала за вказаним в оголошенні номер і домовилася про покупку. Однак продавець виявився шахраєм. Жінка перерахувала на його картку вісім тисяч гривень. Обіцяних дров вона не отримала, а зв’язок з «продавцем» зник.

На жаль, подібні випадки непоодинокі. Частина з них трапляється через те, що люди не знають, де можна купити дрова. Тому шукають оголошення в Інтернеті.

Правоохоронці радять перераховувати гроші лише після доставки дров. Якщо ж продавець наполягає, що платити потрібно наперед, знайдіть іншого. Найкращий спосіб уберегтися від зловмисників — звертатися до лісгоспів або лісництв за місцем вашого проживання.

Представники Державного агентства лісових ресурсів України пояснюють, що загалом в країні діє понад півтори тисячі лісництв. Щоб придбати дрова, можна безпосередньо прийти до їхньої контори або зателефонувати. Телефонні номери як і ціни на деревину вказані на офіційних сайтах лісогосподарських підприємств.

В різних областях вартість дров може бути різною. Наприклад, у північних вона може становити 600-700 гривень за метр кубічний, а у західних і південних — 1000-1200 гривень. Однак стільки коштуватимуть дрова заготовлені в лісі, які можна забрати на власному транспорті. За доставку доведеться доплатити. Також дорожче коштуватимуть вже колоті дрова. Впливає на ціну й порода деревини. Найкраще для опалення осель підходять тверді породи — дуб, граб, клен, ясен. Вони довше тримають жар. До речі, нині діє обмеження: одній людині можуть продати до 15 метрів кубічних дров.

Ще один спосіб безпечно придбати дрова — скористатися інтернет-магазинами лісництв. Там можна вибрати виробника, ціновий сегмент, породу й довжину деревини. У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського попереджують, що оплата за дрова проводиться лише за розрахунковим номером підприємства. У жодному випадку не на банківську карту. Тож не переходьте на підозрілі сайти й за посиланнями для онлайн-оплати.

До теми: Поради як зберегти тепло: готуємося до зими в умовах війни

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую