ye-logo.v1.2

«Його ім’я увіковічнене в назві вулиці, на якій він жив»: у Хмельницькому з’явилася меморіальна дошка Олександру Петраківському

Суспільство 13800
Меморіальна дошка Олександру Петраківському встановлена на будинку, в якоум він мешкав
Меморіальна дошка Олександру Петраківському встановлена на будинку, в якоум він мешкав. Фото: facebook.com/symchyshyn

Її встановили на будинку, в якому мешкав Герой України.

У Хмельницькому на одному з будинків на колишній вулиці Лановій встановили пам’ятну дошку Герою України Олександру Петраківському. Вулицю Ланову ще в квітні цього року перейменували на честь загиблого захисника України Олександра Петраківського, який, врятувавши життя побратиму, потім сім років боровся за власне.

«33 роки прожив він на цьому світі. 33 роки героїчного життя, боротьби і слави! Олександр Петраківський прожив життя так, що навіки став Героєм для всіх нас, а його воля і боротьба за життя - прикладом для сотень воїнів. Його ім’я увіковічнене в назві вулиці, на якій він жив. Такі речі є надзвичайно важливими, адже це вшанування пам’яті достойних українців на прикладі яких ми маємо виховувати своїх дітей і внуків, адже нація це тоді, коли ти виховуєш майбутнє покоління на своїх Героях. Справжня пам’ять - це тоді, коли ми переможемо в цій війні, помстимося за загибель всіх наших Героїв та збудуємо велику Українську Державу в пам’ять про Олександра Петраківського, усіх наших Героїв та заради наших дітей та внуків», - написав у Фейсбуці міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

20 липня 2014 року група розвідників під керівництвом капітана Олександра Петраківського мала провести розвідку мосту, який був єдиним шляхом до аеропорту Луганська. І українські військові потрапили в засідку. «Зав’язався бій, - ще в 2014 році розповідав батько Героя Петро Петраківський. - Саша виносив поранених і одному з них віддав свого шолома, бо той у бою загубив власного. Через декілька хвилин йому в голову влучив осколок». 

У вересні 2021 року Хмельницький попрощався з Героєм України Олександром Петраківським.

Він переніс кому, безліч складних хірургічних втручань, лікувався в Україні, Польщі, Ізраїлі, США. У грудні 2014 року Олександру Петраківському присвоїли звання Героя України з врученням ордена «Золота зірка». А в серпні 2015 року - звання «Почесний громадянин міста Хмельницького». У 2018 році – присвоїли військове звання «підполковник». А 30 серпня 2021 року - звання «полковника» - посмертно. Адже 29 серпня 2021 року серце Героя України зупинилося.

2 вересня 2021 року полковника Олександра Петраківського з хмельницького майдану Незалежності провели в останню путь. Тоді ж командувач Сил спеціальних операції Григорій Галан, прощаючись із Героєм України, сказав: «Я вам, пане Олександре, обіцяю, ми вас не підведемо. До останнього будемо боротися, щоб звільнити нашу державу».
Поховали Олександра Петраківського на кладовищі в мікрорайоні Ракове на «Алеї Слави».

Читайте також - Казав, що потрібно дітей захищати: хмельничани попрощалися з Юрієм Курдибахою

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую