ye-logo.v1.2

На Хмельниччині помер історик і краєзнавець Лев Баженов

Суспільство 2160
Лев Баженов вивчив сотні вчителів історії, правознавства, краєзнавців та археологів
Лев Баженов вивчив сотні вчителів історії, правознавства, краєзнавців та археологів. Фото: з фейсбуку Льва Баженова

Він присвятив чимало наукових робіт історії рідного Поділля.

На 77 році життя зупинилося серце українського історика, професора Льва Баженова. Про його смерть сьогодні, 9 листопада, повідомили у соціальних мережах його рідні та колеги.

Лев Баженов був сином письменника й педагога Василя Баженова. Він народився 1 січня 1946 року в Старокостянтинові. У 1958-му його сім’я переїхала до Хмельницького. Тут Лев Васильович одночасно закінчив місцевий кооперативний технікум і вечірню середню школу №3. Далі у 1964-1968 роках навчався на історичному факультеті Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту (нині Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). Саме зі своєю альма-матер Лев Васильович пов’язав свій трудовий шлях, почавши там працювати з 1969-го.

У студентському самоврядуванні Історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івану Огієнка зазначають, що за десятки років плідної викладацької діяльності він вивчив сотні вчителів історії, правознавства, краєзнавців та археологів. Станом на 2015 рік опублікував понад 400 наукових робіт. Його інтереси були пов’язані з історичним краєзнавством України, рідним Поділлям, історією та історіографією Польщі та України XIX — початку XXI століть...

«Лев Васильович був людиною, яка надихала своїм оптимізмом, енергійністю та позитивним поглядом на життя. Його погляд завжди був впевнений, стриманий, але настільки простий і світлий. Ми завжди будемо використовувати та перечитувати його праці, згадувати моральні настанови, його мотивацію розвиватись, гурток, який розкривав у студентах науковий потенціал», — поділилися представники студентського самоврядування.

Також Лев Баженов був Академіком Української академії історичних наук, директором Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. А також — членом правління Національної спілки краєзнавців України й головою Хмельницької обласної організації НСКУ.

Читайте також: У Хмельницькому районі провели в останню дорогу Олександра Палигу, котрий загинув на Донеччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую