ye-logo.v1.2
25 Травня, 2020

Сонячна електроенергія на Поділлі

Суспільство 5323 1

Сонячне випромінювання - екологічно чисте і поновлюване джерело енергії. Запаси сонячної енергії величезні. Технології її використання активно розвиваються в багатьох країнах світу.

Не виключенням є і Україна, яка за останні кілька років домоглася значного прогресу в розвитку сонячної енергетики, а за підсумками 2011 року навіть потрапила в рейтинг країн-лідерів з розвитку сонячної енергетики, який щорічно складає Європейська асоціація фотоелектричної промисловості.
Зацікавлена в проектах альтернативної енергетики і Хмельниччина, адже це є одним з важливих напрямків підвищення енергоефективності регіону.
Сьогодні в облдержадміністрації Микола Катеренчук провів робочу нараду, яка стосувалася будівництва сонячних електростанцій на території Хмельницької області.
Нагадаємо, що кілька місяців тому підписано Меморандум про співпрацю між Хмельницькою облдержадміністрацією та директором підприємства «Екотехнік Україна», який представляє групу компаній з Чехії, що мають намір збудувати на території Хмельницької області електростанції, які працюватимуть на сонячних батареях.
Визначено райони, в яких планується будівництво джерел альтернативної енергетики. Стосовно Ярмолинецького, Дунаєвецького, Віньковецького, Новоушицького, Хмельницького та Чемеровецького районів є розпорядження голови адміністрації про дозвіл на виготовлення технічної документації.
Микола Катеренчук зазначив, що влада зі свого боку буде робити все можливе для того, аби в перших числах вересня можна було вже приступити до монтажу.
Щоправда, за словами високопосадовця, в ході підготовки до будівництва електростанцій, стикнулися з певною проблемою. Через недостатню поінформованість місцеве населення з недовірою ставиться до будівництва джерел альтернативної енергетики. Тому, як наголошує Микола Григорович, потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед населення, і розповідати їм про всі переваги, які принесуть для місцевості сонячні електростанції.
Без сумніву, такий проект є надзвичайно вигідним для нашого регіону в економічному, матеріальному та соціальному плані. Це величезний поштовх вперед. Для сільської місцевості це і можливість розбудови інфраструктури, створення робочих місць, і навіть розвиток тваринництва. Адже, для того, щоб отримати максимальну кількість сонячних променів, потрібно позбутися трави. А вівці справляються з цим завданням краще за будь-які газонокосарки: вони об'їдають траву повністю, під корінь, навіть в самих незручних для газонокосарки місцях. Крім того, величезною перевагою такою такої енергії є її екологічна чистота.

За матеріалами Хмельницької ОДА  

Коментарі:

іван дереш 17.08.2012 18:36

Я виготовив сонячну піч, то ті,хто не вірить у велечезні можливості і блага від енергії сонця, впроваджують ці самі сонячні кухні.

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую