ye-logo.v1.2

Лікар дерматокосметолог Елла Яремчук: «Нерідко за шкіряним взуттям ми доглядаємо краще, ніж за обличчям», -

Здоров'я 8026
Дмитра Скрипника
Фото: Дмитра Скрипника

Улітку шкіра поводиться трохи по-іншому, ніж узимку: сонце, спека, пилюка… І її, особливо, суху, яка болісно реагує на ці фактори, потрібно ретельно захищати. Як це робити, розповість лікар-дерматокосметолог Хмельницької міської поліклініки №4 Елла ЯРЕМЧУК:

 - Не можна сказати, що від сонця потрібно ховатися. Ні, але засмагати треба з розумом, тобто, вранці - до десятої години, і після чотирьох-п’яти вечора. Але і в цьому випадку не забувайте про сонцезахисні креми. Вже виробляють для цього і спреї, і молочко. Є спеціальні препарати, які захищають шкіру (наприклад, при великій кількості родинок на шкірі, коли є ризик їх переродження у злоякісні новоутворення), які мають посилений захист. Переважно, це європейські, доступні по ціні препарати, і купувати їх раджу в аптеках - там можна придбати більш-менш якісні препарати, яким можна довіряти.
Під, бруд, крем і пудра…
Якщо ви навіть не любите засмагати, догляд за шкірою влітку досить специфічний. Отож, зранку ви вмилися, і якщо шкіра відчуває себе комфортно, її не стягнуло, вона не суха, досить буде пудри. Якщо ж ви змушені півдня перебувати на сонці, підійде зволожуючий крем з фактором захисту. Так само, якщо у вас дуже суха, стягнута шкіра, візьміть денний зволожуючий, надлегкий крем. У всіх інших випадках я не рекомендую влітку користуватися кремами. Бо все разом - спека, піт, крем - створює на шкірі парниковий ефект.
Якщо ви наносите сонцезахисний крем і пудру, то інтервал між їх нанесенням - мінімум 15-20 хвилин. Шкіра за цей час всмоктує необхідні речовини. Якщо ви одразу після крему нанесете пудру, цим самим створите ефект тонального крему, тобто матимете плівку на шкірі. Так само не раджу наносити креми на ніч. Навіть якщо у вас суха шкіра, то влітку цього вона не потребує. Хіба що за винятком деяких хворобливих станів.
Далі. Ви вийшли на вулицю, спітніли, крем розплавився, на додачу до цього добавився пил. Я завжди кажу, що влітку зайвий раз не завадить вмитися, щоб прибрати надлишковий піт і жир. Можна протерти обличчя вологою серветкою, але знову ж таки, краще придбати її в аптеці, бо ми не знаємо, чим її просочили. Дуже добре користуватися термальною водичкою, яка випускається у вигляді аерозолів. Це недешеві препарати, оскільки вода для них береться з глибоких свердловин. Така вода - ідеальний варіант зволоження, бо не містить жирів і не створює плівочку, яка заважає шкірі дихати. До того ж, у ній настілки збалансований водно-сольовий баланс, що вона знімає подразнення і навіть рекомендується при поверхневих сонячних опіках.
Якщо немає можливості купити таку воду, підійде звичайна, але якісна. Це може бути кип’ячена вода, може бути мінералізована. Боржомі купувати не варто, це має бути звичайна столова вода слабкої мінералізації. Можна запарити ромашку, календулу, череду (якщо, звичайно, у вас немає алергії).
Так що зайвий раз протягом дня вмитися не завадить.
Очищення. Очищаючий засіб має бути м’яким. При нормальній і сухій шкірі, якщо ви не працюєте в полі чи в запиленому цеху, ввечері досить просто вмитися водою - фільтрованою, з балона, криничною, зі свердловини, кип’яченою…
Користуватися гелями рекомендую лише при дуже жирній шкірі або якщо ви користуєтеся тональними кремами. У всіх інших випадках я - категоричний противник того, щоб улітку щодня видраювати шкіру. Так само я проти щоденного використання тонального крему. Бо його треба знімати агресивними засобами, які розчиняють бруд і жир. Але вони так само розчиняють і жир, який виділяє шкіра.
Мило, навіть дитяче, не підходить з тих же причин. Тому, якщо ви вважаєте, що води для очищення обличчя замало, користуйтеся молочком чи вершками для зняття макіяжу. Причому, за шиєю доглядаємо так само, як і за обличчям.
Поляна на обличчі
Влітку можна побалувати свою шкіру різноманітним масками, оскільки найпростіша, приготована з ягід, фруктів та овочів із власного саду та городу, краща, ніж наддорога з магазину. Але важливий момент: перед тим, як вперше наносити щось на обличчя, нанесіть його на невеличку ділянку шкіри, щоб перевірити, чи немає у вас алергії на цей продукт.
Для масок підійдуть усі ягоди (крім дуже кислих), фрукти, овочі. Можна добавляти оливкову олію, базарну сметану. Причому, якщо у вас жирна шкіра, сметана може бути кислуватою. До речі, будь-яка кислота: чи в овочах, чи у фруктах, чи в кисломолочних продуктах, відбілює і підсушує шкіру. В маску можна добавляти косметичні олії, придбані в аптеках. І це краще, ніж незрозуміло які креми.
Маску тримаємо 10-15 хвилин, змиваємо прохолодною водою, після чого наносимо крем. Курс - 10 масок. Під очі маски не накладаємо, можна лише огірок, і то - з городу. Так само дозволяються мигдальна чи оливкова олія. Якщо у вас набрякають очі, можна прикласти маску зі свіжої петрушки, терту картоплю (але загорніть її в марлю).
Тонка шкіра, яка має червонястий колір і нерідко видиму судинну сіточку, не переносить багатьох засобів. Тож такі маски їй не підходять. Лише збризкування термальною водою і охолодження, але не водою з холодильника (бо вона погано реагує на перепади температур), і не кубиками льоду (я взагалі проти цього при будь-якому типу шкіри). Дуже добре протирати обличчя слабким зеленим чаєм кімнатної температури.
Отож, пробуйте, дивіться, що підходить вашій шкірі. Бо тут немає універсальних порад. Якщо ж виникає проблема, краще проконсультуватися з косметологом.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую