ye-logo.v1.2
31 Березня, 2020

Хмельниччина отримає ліки для лікування раку молочної залози

Здоров'я 1852
У Хмельницьку область мають направити понад півтисячі флаконів препарату для лікування раку
У Хмельницьку область мають направити понад півтисячі флаконів препарату для лікування раку. Фото: ілюстративне pixabay.com

Цей препарат медзаклади повинні видавати пацієнтам безоплатно.

Найближчим часом в лікарнях стане доступним препарат «ОГІВРІ (Трастузумаб)», закуплений за кошти державного бюджету. Ліки вже розподілені між різними областями країни. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

За інформацією МОЗу, «ОГІВРІ (Трастузумаб)» застосовують для лікування раку молочної залози: раннього та метастатичного, з підвищеною експресією HER2. Для таких цілей препаратом користуються у Німеччині, Франції, Австрії, Швеції…

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України про розподіл цього лікарського засобу, загалом через міжнародні організації Україна закупила 12 тисяч 528 флаконів трастузумабу. Їх загальна вартість скрадає понад 56 мільйонів 563 тисячі гривень.

З них у Хмельницьку область мають направити 548 флаконів препарату, вартістю понад 2 мільйони 474 тисяч гривень. Для порівняння, найбільше цих ліків отримає місто Київ (2 тисячі 498 флаконів), а найменше — Тернопільська область (19 флаконів).

«Якщо ліки є у наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім’я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров’я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує його, та необхідний препарат. Медичні заклади, згідно з Наказом МОЗу від 02.06.2016 №509, зобов’язані оприлюднювати інформацію щодо залишків лікарських засобів», — зазначають у пресслужбі міністерства.

Читайте також: На Хмельниччині зростає кількість хворих на кашлюк: як розпізнати хворобу на ранніх стадіях

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую