ye-logo.v1.2
27 Вересня, 2020

У Хмельницькому зареєстрували перші випадки грипу

Здоров'я 5513
Двом хмельничанам медики поставили діагноз грип
Двом хмельничанам медики поставили діагноз грип. Фото: ілюстративне з phc.org.ua

На недугу захворіли двоє хмельничан.

В обласному центрі, вперше у цьому епідсезоні, зареєстровано перші випадки захворювання на грип. На небезпечну хворобу занедужало двоє хмельничан. Наразі вони госпіталізовані до Хмельницької інфекційної лікарні.

«Жінка з високою температурою, інтоксикацією та трахеїтом потрапила до нас декілька днів тому. Її клінічно поставили діагноз грип. Сьогодні з аналогічними симптомами був госпіталізований чоловік. Хворі приймають противірусні препарати та проходять дезонтиксикаційну терапію. Стан хворих середньої важкості», - розповіла заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

На який штам грипу захворіли хмельничани, поки не відомо, адже результатів лабораторного дослідження ще немає.

Цього року, згідно з прогнозом ВООЗ, ймовірно циркулюватимуть чотири штами вірусу грипу:

• вірус A/Brisbane/02/2018 (H1N1),
• вірус A (H3N2),
• вірус B/Colorado/06/2017,
• вірус B/Phuket/3073/2013.

Медик каже, що відрізнити грип від застуди непросто.

«Перш за все, варто бути уважним до симптомів хвороби. При застуді хвороба починається поступово, а температура тіла рідко піднімається вище 37-37,5 градусів. Також для застуди характерні такі симптоми як нежить, який розпочинається з початком хвороби, та біль у горлі. А затруднене дихання виникає лише через закладений ніс. А ось для грипу характерний стрімкий початок захворювання – температура тіла підіймається до 38 градусів і вище. Для початку грипу нетипові такі симптоми як нежить чи біль в горлі. Останній, наприклад, може з’явитись лише на 3-4 день від початку хвороби. А нежить – на 2-3. Для грипу характерні прояви інтоксикації: ломота, озноб, головний та м’язовий біль, які супроводжують грип з самого початку хвороби. Також присутній дискомфорт в очах: сльозоточивість, почервоніння та світлобоязнь – це розповсюдженні симптоми грипу. А от відчуття піску в очах характерне для аденовірусної інфекції. А утруднене димхання, відчуття нестачі повітря під час грипу вказує на дихальну недостатність. Тому важливо негайно звернутись до лікаря», - каже Нінель Зільфредівна.

Читайте також: У хмельницьких аптеках з’явилася вакцина проти грипу: де купити і яка ціна

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую