ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Чоловік з Хмельниччини ледь не осліп через ботулізм

Здоров'я 3811
Стан здоров
Стан здоров'я хворого був важким. Фото: ілюстративне з dobryjlikar.com/

Хворий їв домашню тушонку.

Другий тиждень поспіль на Хмельниччині фіксують випадки ботулізму.

Минулого тижня на небезпечну недугу захворіла 43-річна жителька Старокостянтинівського району. Сьогодні ж медики повідомили, що на ботулізм захворів 59-річний чоловік з Деражнянського району.

«Хворий працює провідником потяга. В дорогу чоловік взяв з дому тушонку зі свинини, яку їв три дні поспіль. На четвертий день у хворого почав погіршуватися зір. Зупиняючись на залізничних станціях, чоловік декілька разів викликав «швидку», медики надавали йому симптоматичне лікування. Лише після повернення додому хворий звернувся до лікарні зі скаргами на погане самопочуття та втрату зору. Там чоловікові зробили МРТ та поставили діагноз інсульт. Окрім цього, його направили на консультацію до інфекціоніста. Той запідозрив ботулізм та поставив відповідний діагноз і дав направлення до Хмельницької інфекційної лікарні. Стан здоров’я хворого був важким. Його відразу госпіталізували до реанімації, де він і наразі перебуває. Чоловікові введений антитоксин і медики очікують на покращення стану здоров’я хворого», - розповіла Зоя Мамонтова, лікар відділу організації санітарно-гігієнічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

До речі, це вже дев’ята людина, яка захворіла на ботулізм цього року на Хмельниччині. Нагадаємо, у лютому на ботулізм захворіло подружжя з Чорного Острова. У квітні - 67-річна кам’янчанка, а у червні на небезпечну недугу захворів 53-річний житель села Лисець Дунаєвецького району. Посеред літа діагноз ботулізм поставили 73-річному полончанину та 61-річному жителю села Карабіївка Теофіпольського району. У жовтні на небезпечну недугу захворіла 29-річна мешканка Деражнянського району. А минулого тижня діагноз ботуліз був поставлений 43-річній жительці Старокостянтинівського району.

Минулого року в Хмельницькій області було зареєстровано вісім випадків ботулізму.

Довідка: Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлена споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше - овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую