ye-logo.v1.2

На Старокостянтинівщині жінка захворіла на ботулізм

Здоров'я 4211
Після введення сироватки, жінка пішла на поправку
Після введення сироватки, жінка пішла на поправку. Фото: ілюстративне з terminovo.te.ua

Хвора їла домашню консерву з риби.

На Хмельниччині зафіксований черговий випадок ботулізму. На небезпечну недугу захворіла 43-річна жителька села Драчі Старокостянтинівського району.

«19 листопада жінка скуштувала консерву з риби салаки, яку сама приготувала. 21 листопада хвора відчула погіршення стану здоров’я і звернулася до місцевого фельдшера, який поставив її діагноз гастрит і призначив лікування. До 25 листопада жінка дотримувалася рекомендацій медика, однак стан її здоров’я не покращувався. Пацієнтку було направлено до Старокостянтинівської районної лікарні, де інфекціоніст поставив її попередній діагноз ботулізм. Жінка лікувалася амбулаторно, одна її самопочуття не покращувалася. Лише 28 листопада хвору на «швидкій» привезли до Хмельницької інфекційної лікарні. Жінку госпіталізували до реанімації. Лише після введення протибутилістичної сироватки, стан хворої став покращуватися. Сьогодні її перевели у кишкове відділення», - розповіла Зоя Мамонтова, лікар відділу організації санітарно-гігієнічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

До речі, це вже восьма особа, яка захворіла на ботулізм цього року на Хмельниччині. Нагадаємо, у лютому на ботулізм захворіло подружжя з Чорного Острова. У квітні захворіла 67-річна кам’янчанка, а у червні на небезпечну недугу захворів 53-річний житель села Лисець Дунаєвецького району. Посеред літа діагноз ботулізм поставили 73-річному полончанину та 61-річному жителю села Карабіївка Теофіпольського району. У жовтні на небезпечну недугу захворіла 29-річна мешканка Деражнянського району.

До речі, минулого року в Хмельницькій області було зареєстровано вісім випадків ботулізму.

Довідка:

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлена споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше - овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую