ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Медики розповіли про ситуацію з грипом та ГРВІ в області

Здоров'я 3270
До лікарень області було госпіталізовано 543 особи
До лікарень області було госпіталізовано 543 особи. Фото: ілюстративне з stock.adobe.com/Джина Сандерс

Порівняно з минулим тиждень, кількість хворих зменшилася на 3,5 відсотки.

Жителі Хмельниччини продовжують хворіти на простудні захворювання. Однак, медики констатують, що рівень захворілих дещо знижується.

«З 3 по 10 лютого в області зафіксовано 11 тисяч 393 хворих на грип та ГРВІ. Це на 417 осіб менше, ніж у попередньому тижні. У відсотковому співвідношенні, рівень захворюваності знизився на 3,5 відсотки. Однак, ми й надалі перевищуємо епідеміологічний поріг на 40 відсотків. До лікарень області було госпіталізовано 543 особи», - повідомила завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Загалом, найбільша кількість хворих була зафіксована у Хмельницькому (3 тисячі 230 осіб), Кам’янці-Подільському (1065 хворих), Шепетівці (702 захворілих), Старокостянтинові (678 осіб), Волочиську (641 хворий), Славуті (578 осіб).
Наразі у Хмельницькій інфекційні лікарні перебуває 163 хворих. З них – 117 осіб мають діагноз грип.

За словами заступника головного лікаря медустанови Нінель Марцонь, половина хворих на грип мають пневмонію. Шестеро осіб перебувають в реанімації і потребують кисневої терапії.

За даними Центру громадського здоров’я, із початку епідсезону в Україні зареєстровано 15 лабораторно підтверджених летальних випадків від ускладнень грипу.

До речі, минулого епідсезону на грип та ГРВІ перехворіли 5,4 мільйони українців, зареєстровано 64 лабораторно підтверджені летальні випадки внаслідок грипу, з них 12 дітей до 17 років.

Пам'ятайте, що грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до летальних наслідків. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. За перших ознак захворювання (раптовий початок хвороби, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, в окремих випадках — блювота і діарея) обов’язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую