ye-logo.v1.2

Укуси комах: чим вони можуть бути небезпечні

Здоров'я 2814
Якщо після укусу комах ви відчули прояви алергії, навіть незначні, зверніться до лікаря-алерголога
Якщо після укусу комах ви відчули прояви алергії, навіть незначні, зверніться до лікаря-алерголога. Фото: ілюстративне pixabay.com

Якщо після укусу маєте сильне почервоніння, кропивницю, вам стало важко дихати, побагровіло обличчя, знизився тиск - це означає, що алергічна чутливість до таких укусів дуже сильна.

У теплу пору року ми часто потерпаємо від укусів різних комах. Для більшості — це просто незначна неприємність, яка забувається за кілька хвилин. Проблеми виникають, якщо організм видає на ці укуси підвищену реакцію, тобто алергічну.

“Комахи для людей несуть подвійну небезпеку, — каже лікар-алерголог, кандидат медичних наук Павло Чорнобровий. — По-перше, можуть занести в організм різні інфекції. По-друге, викликають алергічну або токсичну реакцію на ті речовини, які вони встигають вприснути. Найнебезпечнішими є укуси перетинчастокрилих — ос, бджіл, шершнів. Небезпека полягає ще й у тому, що часто ці комахи кусають у лісі, на дачі — тобто в місцях, далеких від лікарні. І якщо алергічна чутливість до таких укусів дуже сильна, то можливий анафілактичний шок, й людина може навіть померти”.

Власне, каже лікар, алергічна реакція можлива на укус будь-якої комахи, але анафілактичним шоком може закінчитися тільки реакція на укуси ос, бджіл і шершнів. Алергія на укуси комарів, різних мошок проявляється лише місцево.

Зазвичай перший укус не буває смертельним. “Якщо вас вперше вкусила одна з небезпечних комах, поспостерігайте за реакцією свого організму, — радить лікар. — Якщо після укусу маєте сильне почервоніння, кропивницю, вам стало важко дихати, побагровіло обличчя, знизився тиск - це означає, що ваш організм реагує на такі укуси неспецифічно. Тому зверніться до лікаря, адже наступний укус може стати небезпечним для життя”.

Після укусів комах лікар радить звертати увагу на деякі нюанси. Чим ближчий укус комахи до голови, тим він небезпечніший. І чим швидше розвиваються алергічні прояви, тим важчою буде реакція. Тобто, якщо перші симптоми з’явилися через десять хвилин, то реакція не буде сильною. А якщо через хвилину — сильною. Якщо ж реакція розвивається блискавично, вірогідність розвитку анафілактичного шоку — майже сто відсотків.

До речі, якщо ви раніше не відчували жодних проявів алергії на укуси комах, це не означає, що через п’ять чи десять років все мине так само легко. Через деякий час реакція на укус може бути важчою. Також слід знати: якщо ви маєте алергію на мед чи продукти бджільництва, то, вірогідно, матимете непросту реакцію на укуси бджіл.

Перша допомога

Якщо вас вкусила якась комаха, найперше спробуйте видалити отруту з ранки, потім охолодіть ужалене місце, прикладіть примочку з розчином солі або соди (десертна ложка на пів склянки води). Навколо ранки можна нанести антигістамінний гель. Випийте протиалергічний засіб, до прикладу, цетрин чи лоратадин. Якщо відчуваєте прискорене серцебиття, вам важко дихати, з'являються судоми, біль у попереку, суглобах, ділянці серця, слід негайно викликати “швидку допомогу” або самостійно дістатися до лікувального закладу.

Якщо після укусу комах ви відчули прояви алергії, навіть незначні, зверніться до лікаря-алерголога. Після обстеження він призначить лікування і навчить, як діяти при таких неприємностях. До речі, від алергії на укуси бджіл та ос навіть роблять щеплення. Щоправда, вони недешеві, але так можна захистити себе від алергії. Це не звичний укол, а краплі, які людина п’є за спеціальною схемою. Ефект вакцинації триматиметься близько п’яти років. Дітям таку вакцинацію можна проводити з дванадцяти років.

Читайте також: УЗД вдома і не тільки: затвердили нові платні послуги обласної дитячої лікарні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую