ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельниччина пройшла пік захворюваності на COVID-19

Здоров'я 1610
 Наразі від коронавірусу лікується майже 14 тисяч жителів області
Наразі від коронавірусу лікується майже 14 тисяч жителів області. Фото: ілюстративне з архіву

Хворих стає менше, але вірус продовжує мутувати.

Хмельниччина перебуває в червоній зоні, але ситуація із поширенням коронавірусу стабілізується. Як розповів голова ОДА Сергій Гамалій, пік захворюваності область пройшла в середині листопада. Минулого ж тижня нових хворих було зареєстровано вдвічі менше, ніж тижнем перед тим.

За його словами, нині спостерігається висока захворюваність серед дітей – 10% від усіх хворих, та висока летальність – 3% від усіх хворих. Зокрема, за останню добу зафіксували 24 нових смертей, спричинених ускладненнями від COVID-19.

«Вірус мутує. Проміжок часу між моментом зараження і появою симтомів інфекційного захворювання зменшився з 14 до 5 днів, - зазначив Сергій Гамалій. - Що ж до нового штаму коронавірусу «Омікрон», наразі він не вивчений. Міністр охорони здоров’я заявив, що цього штаму ще немає в Україні. Сьогодні з нашої області відправили 40 зразків, щоб з’ясувати який штам циркулює в нас. Такі дослідження робимо постійно».

Через скорочення кількості хворих на Хмельниччині окремі медзаклади області припиняють госпіталізацію пацієнтів з коронавірусом. Зокрема, «ковідне» відділення закривають в Ярмолинецькій багатопрофільній лікарні. Інші 24 заклади, які допомагають інфікованим COVID-19, поки працюватимуть.

Тим часом в Україні триває активна вакцинальна кампанія проти коронавірусу. На території області протягом минулої доби щеплення отримали майже 6 900 людей. Загалом хоча б однією дозою вакцини щепилися понад 410 тисяч мешканців області. За словами голови ОДА, в області зробили щеплення також 2200 дітям. Нагадаємо, з початку листопада МОЗ дозволило вакцинацію неповнолітніх від Covid-19. Дітей віком від 12 років рекомендують щеплювати вакциною Pfizer, але лише за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень.

Додамо, «червону» зону карантину на Хмельниччині запровадили наприкінці жовтня через перевищення трьох епідеміологічних показників. Щоб її скасували, на території області протягом трьох днів поспіль не має бути перевищено граничного рівня жодного з показників. У такому випадку державна комісія приймає рішення перевести регіон в «жовту» зону карантину.

На Хмельниччині останнім часом помітна тенденція до зниження індикаторних показників. Згідно з інформацією МОЗ, нині в області залишається високий рівень госпіталізацій. Станом на ранок 30 листопада він становить 75,2 осіб на 100 тисяч населення (при нормі не більше 60 осіб на 100 тисяч населення). Натомість коефіцієнт виявлення випадків інфікування протягом останніх двох днів не перевищує норми. Наразі він становить 18,1% (перевищення – 20% і більше). Інші епідпоказники в Хмельницькій області не перевищені.

До речі, в Україні з 6 грудня діятимуть нові правила карантину. Вони переважно стосуються областей, у яких запроваджено «жовту» зону. Її обмеження стануть суворішими.

Читайте також: Святкування в «червоній» зоні. У Хмельницькому вирішують, як відкривати Різдвяний ярмарок

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую