ye-logo.v1.2

Як ароматерапія допомагає покращити життя На правах реклами

Здоров'я 2425
Запашні екстракти рослин з давніх часів використовуються в різних культурах
Запашні екстракти рослин з давніх часів використовуються в різних культурах. Фото: newsdaily.com.ua

Вже кілька століть вчені вивчають те, як різні запахи впливають на психоемоційний та фізичний стан людини.

Усього поки що не знають, але факт у тому, що вплив ароматів величезний – запахи можуть покращувати настрій, підвищувати працездатність, налаштовувати людину на певні «частоти». А все тому, що нюх – один з найшвидших спосіб передачі в мозок людини. У нашій слизовій оболонці мільйони нервових закінчень, які чуйно реагують на будь-які речовини та сигнали. У будь-якій аптеці онлайн можна знайти безліч масел для ароматерапії, які допоможуть привести людину до певного стану. Деякі з них можна втирати в шкіру або волосся, збагачуючи їх вітамінами та мікроелементами. Але основний ефект, звичайно, забезпечується ароматом.

Чим корисні ефірні масла

Запашні екстракти рослин з давніх часів використовуються в різних культурах – індійській, китайській, грецькій і навіть єгипетській. Залежно від особливостей рослини, аромат ефірного масла може забезпечити такі ефекти:

  • антисептичний;
  • знеболюючий, тонізуючий;
  • противірусний;
  • імуностимулюючий;
  • антидепресант;
  • стимуляція травлення.

Ароматерапію часто призначають людям, схильним до депресії, оскільки ефірні олії певних рослин дозволяють знизити тривожність, заспокоїти та розслабити.

Варто розуміти, що конкретний ефект залежатиме від того, яке саме ефірне масло ви використовуєте, в якій концентрації та яким способом. Деякі люди їх гріють у спеціальній ванночці, в результаті чого компоненти, що випаровуються, поширюються по кімнаті. Вдихаючи їх, людина відчуває приємні поліпшення настрою та самопочуття. А аптеці можна знайти десятки видів масел, які можна використати таким чином.

Також існують інші варіанти застосування ефірних масел:

  • Компреси – робляться для точкового впливу на певну ділянку тіла чи внутрішній орган. Тканина змочується водою, олією та прикладається до потрібного місця.
  • Інгаляції за допомогою аромалампи. Цей спосіб передбачає нагрівання масла та подальше її поширення у приміщенні. Терапевтичний та профілактичний ефект досягається вже через 3-5 сеансів.
  • Аромамасаж. Тут знадобляться руки вмілого спеціаліста, але й результат буде шикарним, адже під час масажу ефірні масла проникатимуть глибоко в шкіру.

Щоб почати краще розумітися у всіх тонкощах і нюансах ароматерапії, потрібен час і спеціалізована література. Але, спробувавши, ви вже не зможете уявити своє життя без цього, тому що результат не змусить себе довго чекати.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую