ye-logo.v1.2

Між областями розподілили вакцини від туберкульозу: скільки отримає Хмельниччина

Здоров'я 1272
Щеплення вакциною БЦЖ роблять на третю-п
Щеплення вакциною БЦЖ роблять на третю-п'яту добу життя дитини. Фото: ілюстративне freepik.com

Ці препарати запобігають розвитку важких форм дитячого туберкульозу.

Міністерство охорони здоров’я розподілило 478 тисяч доз протитуберкульозної вакцини, прибраної коштом держбюджету. Ними щеплюють дітей на третю-п’яту добу їх життя, щоб захистити їх від важких форм захворювання. Про ще нещодавно повідомили у пресслужбі МОЗ.

У додатку до наказу МОЗ зазначено, що загалом розподілено 478 тисяч доз вакцини проти туберкульозу (БЦЖ). Загальна їх вартість становить понад чотири мільйони гривень. З них у Хмельницьку область відправили десять тисяч доз, вартістю у 86 тисяч 500 гривень.

За інформацією пресслужби цього міністерства, щеплення проти туберкульозу входить до Національного календаря профілактичних щеплень. Тож воно є безоплатним. Його роблять на третю-п’яту добу життя дитини. Як правило, ще у пологовому будинку. Ця вакцина захищає не від усіх форм захворювання, але запобігає розвитку важких форм дитячого туберкульозу.

Щеплення вакциною БЦЖ не роблять в один день з іншими вакцинами. Інші щеплення можна робити з інтервалом не менше ніж місяць до або після щеплення вакциною БЦЖ (виняток — вакцина проти гепатиту В).

«Якщо ви через війну перемістилися в інший регіон, ваша дитина може отримати щеплення протитуберкульозною вакциною незалежно від того, чи має вона укладену декларацію з лікарем, який надає первинну медичну допомогу. Укладати нову декларацію для цього не потрібно», — пояснили представники Міністерства охорони здоров’я.

Читайте також: Скільки пити води в спеку – роз’яснення МОЗ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую