ye-logo.v1.2
16 Жовтня, 2019

Перша допомога при травмах

Ольга МАЛИНОВСЬКА Здоров'я 3600

Поради, як себе вести у ситуації, коли хтось поряд травмувався, дає головний ортопед-травматолог області Юрій Павлішен

Першу допомогу при травмах має вміти надавати кожен. Звичайній людині не потрібно думати над діагнозом – чи то перелом, чи вивих. Варто просто звернути увагу, яка частина тіла пошкоджена, і надати допомогу. Правила її надання такі:
1. Не розгубитися.
2. Викликати “швидку допомогу”.
3. Знерухомити два сусідні до пошкодженого суглоби. Наприклад, якщо пошкоджене передпліччя – то ліктьовий суглоб та китицю, якщо гомілка – гомілково-ступеневий та колінний суглоби. Пошкоджене місце зафіксувати.
4. Якщо пошкоджений хребет – хворого потрібно покласти на тверду поверхню – ноші, двері.
5. При пошкодженні шиї постраждалому потрібно накласти комірець. Його можна зробити з будь-яких підручних матеріалів: ватно-марлеву пов'язку чи навіть з картону, на який зверху прикладаємо марлю чи рушник. Комірець накладаємо, обережно притримуючи голову, щоб нічого не пошкодити.
6. При пошкодженні руки чи ноги накладаємо шину, щоб зафіксувати сусідні суглоби. Шину потрібно відмоделювати (зігнути) за здоровою кінцівкою чи за кінцівкою людини, яка надає допомогу. Для шини можна використовувати будь-які підручні засоби – дощечки, картонки, лижі, палиці, фіксуючи їх бинтом. Під підручний засіб підкладіть щось м'яке – вату, марлю, рушник.
7. При пошкодженнях плеча, ключиці теж накладають шину. Діємо так само, як у попередньому пункті. Бинтуйте не дуже тісно, щоб не порушити кровопостачання.
8. При накладанні пов'язки на руку потрібно ще додатково накласти хустинку, щоб надійно закріпити пов'язку.
9. При відкритих переломах кісток не потрібно намагатися їх вправити, а обробити краї рани антисептиком, вирізати з одягу кружечок навколо ділянки перелому та накласти на неї пов'язку.
10. При пошкодженні ділянки стегна найкраще провести іммобілізацію трьома видами шин: одна – по внутрішній поверхні стегна, інша - по задній поверхні з підходом до сідниць, третя – по зовнішній поверхні стегна аж до пахової западини.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую