emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт


Шановні дописувачі-блогери! У зв'язку з редизайном сайту, редакція закрила можливість додавати дописи у цей розділ. Однак раді вас попередити, що ми розробили новий розділ «Спецпроекти» у якому й розмістили Блоги. А також дещо змінили умови розміщення дописів у блогах.

Ті з вас, хто готує матеріали і має бажання опублікувати їх у блогах, можуть написати на електронну скриньку [email protected]. Звертаємо вашу увагу, що редакція залишає за собою право вирішувати чи публікувати ці тексти у розділі Блоги.

Прошу також зауважити, що у нас є розділ «НарКор», де усі зареєстровані читачі мають можливість публікувати свої новини чи інформацію.

Дякуємо, що залишаєтеся з нами.

Кузьма Матвіюк


БЛОГ (ДОПИСИ)

Про автора Національне відродждення

Проблема землі...або у мутній воді легше рибу ловити

Нинішня земельна ситуація, одна з хвилюючих та найболючіших для українського селянства. Попередні реформи дали зелене світло на розпаювання землі, здачу її в оренду, провадження інтенсивних технологій. Але чи полегшало від цього?

На разі, так звані сільськогосподарські агроформування не працюють у повну силу. З'явилась серйозна проблема не добрих на руку орендарів, які виснажують землю ріпаком або ж орендуючи сільськогосподарські землі, переоформлюють їх у місце для забудови.

А чого вартий державний земельний кадастр, якщо і тут виявлені неточності і розбіжності карт та електронної зйомки?

Саме тому, заради сумісної боротьби, усі небайдужі почали об'єднуватися у Комітет захисту рідної землі, який на чолі з Кузьмою Матвіюком, в обласному центрі, зібрав активістів у форматі круглого столу, щоб розглянути стан земельних справ та обговорити основні пункти спільної стратегії, яка б поклала край зазіханню на землю.

ВО “Свобода” в особі запрошеного Ігоря Сабія, вже давно пропонує законопроект, щодо змін в законодавстві, адже головною вимогою свободівців залишається позиція, яка виключає продаж землі.

Отож основні вимоги, які сумував Сабій у своєму виступі - включають:

  • заборону продажу землі;

  • неухильне дотримання конституції, щодо всенародної власності на землю (ст.3 і 4);

  • ліквідація незаконних відчужень, окрім передачі земельних ділянок у спадщину;

  • надання можливості власникам земельних ділянок продати землю державі з наступною передачею її сільській громаді;

  • землекористування на правах оренди, яка буде довічною для власників земельних паїв.

Спільними діями активісти уже намагались провести 2 референдуми, але їхні дії були марні, адже як зазначив свободівець, влада керується власними законами.

Ми намагаємося і будемо намагатися відмінити мораторій на сільськогосподарські землі до 2016 року, адже цим правлячі кола намагаються відтягнути час. Проти ми й за надання 49-річної оренди на землю, вона має обмежуватися часом у 10-15 років. Погодьтеся, земля стає товаром, спочатку приватизація державних установ, скорочення робітників, а потім залишається дістатися тільки землі”, - зазначив Сабій

Повністю підтримав депутата-опозиціонера і присутній у залі Іван Рудик, директор агрофірми “Проскурів”. За його словами програми, що висуває ВО “Свобода” навіть не достатньо. Потрібно виробити кращий та масштабніший механізм, він повинен бути прозорим, а не завуальованим. А до поки не зміниться сучасна влада, страждати будуть усі, хто займається сільськогосподарською діяльністю.

До слова долучився і Алім Міщук, який представив ГО “Підприємців Поділля”. Він закликав до боротьби проти, так званого окупаційного режиму влади, яка своїми діями поставила пам'ятник хмельницькій землі у вигляді величезного ТСЦ “Поділля”. Потрібно також дозволити розробку механізмів сівозміни агрономам, а не платити щоразу у вищі інстанції. “Це проблеми, які потрібно вирішувати вже, а не чекати, що влада зміниться, а разом із нею і ситуація у аграрному секторі”, - зауважив Міщук.

Загалом було висловлено багато болючих питань, адже держава повинна допомагати тим громадянам, які взяли на себе відповідальність працювати на землі, а не взагалі відбирати її у них. Та поки у ситуації, яка склалась не буде прозорості, а як із сарказмом висловився пан Сабій, що у мутній воді краще рибу ловити, то така рибалка не приведе до позитивних результатів, а тому активісти налаштовані виключно на перемогу у нелегкій боротьбі питання земельної реформи.

 

 Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 13.06.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
40.41
40.45
43.46
43.48

Архів новин

<<Червень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо