ye-logo.v1.2

Конфлікт із суддями і «затягування»: у Хмельницькому триває розгляд справи про «Аферу на мільйони»

Кримінал 6390
Розгляд провадження триває
Розгляд провадження триває. Фото: автора

Адвокати обвинуваченої підприємниці просили замінити прокурора.

Хмельницький міськрайонний суд сьогодні, 21 квітня, продовжив розгляд справи підприємиці Юлії Богонос, яку обвинувачують у шахрайстві на суму понад 40 мільйонів гривень.

На відміну від минулого разу, на засідання прийшли вже всі адвокати обвинуваченої і лише частина постраждалих. Загалом до поліції звернулося 25 потерпілих, однак як вони самі кажуть, насправді таких людей, яким підозрювана винна чималі суми, набагато більше.

Адвокат Юлії Богонос подав клопотання про відвід прокурора місцевої прокуратури Анни Сівко. За словами захисника, проти його підзахисної безпідставно порушили провадження з метою заволодіння її майном, а досудове розслідування проводилося без врахування всіх вимог законодавства.

«Прокурор, за попередньою змовою зі слідчим та іншими посадовими особами і потерпілими, безпідставно порушили провадження з метою заволодіння її майном. Мені навмисно не давали ознайомитися з матеріалами справи, в тому числі після закінчення досудового розслідування. Мої права як захисника були суттєво порушені», - заявив адвокат Петро Підгайний.

Юлія Богонос під час засідання сиділа поруч з авокатами і нацгвардійцями

За словами адвоката, доказами цього є зокрема те, що нежитлове приміщення у Києві відчужили, хоч на все майно Богонос був накладений арешт. А також те, як він запевняє, що слідчий і прокурор нібито змушували Богонос завіряти заяви і довіреності, копії яких юрист надав суду. Надав і витяг з Держреєстру речових прав про те, що майно відчужене.

Прокурор Анна Сівко назвала ці слова наклепом, і відповідаючи на таку заяву, зазначила, що в адвоката було достатньо часу ознайомитися з матеріалами, але він сам цього не зробив. У СІЗО обвинувачену вона не навідувала, доказів, що вони були там в одному кабінеті немає.

«Ці копії документів не завірені печаткою, незрозумілі. Підстав для відводу немає. Вважаю, що це є затягуванням процесу», - сказала прокурор.

Суд також не побачив доказів у документах адвокатів і відвід прокурора не задовільнив. Витяг з Держреєстру, за словами судді Анатолія Місінкевич, ніким не завірений і не зрозумілий. А ксерокопії – нечитабельні. Адвокат міг отримати всі документи, подавши клопотання.

Головує суддя Андрій Місінкевич 

Під час засідання неодноразово судді робили зауваження адвокатам обвинуваченої, а ті в свою чергу – суддям.

«Ви хочете створити конфліктну ситуацію, я вам не дам цього зробити», - заявив суддя, а його колега Трембач додав, звертаючись до сторони захисту: «Не дозволяйте собі реагувати на слова учасників «смішками». Натомість адвокати повчали представників Феміри, що таке електронний реєстр і як з ним працювати.

Через зайнятість колегії суддів у інших процесах розгляд провадження знову перенесли. Продовжиться засідання 26 травня.

Нагадаємо, за версією слідства, Юлія Богонос начебто напозичала понад 40 мільйонів у хмельницьких підприємців, валютників, друзів, знайомих і навіть родичів, а потім намагалася втекти. Ще у вересні минулого року підозрювану оголосили в розшук. Поліцейські затримали її в Києві. Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави у 19 мільйонів гривень.

У лютому Хмельницька місцева прокуратура направила до суду обвинувальний акт у цій справі. Колегія суддів призначила перше судове засідання. Справу по суті мали почати розглядати з 23 березня, однак тоді засідання відклали через хворобу одного із суддів.

Юлії Богонос інкримінують скоєння злочину, передбаченого частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство в особливо великих розмірах). Санкція статті - позбавлення волі на термін від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую