ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому ув’язнили двох прихильників «руского міра»

Кримінал 5777
Обвинувачені вели свою антиукраїнську діяльність у 2014 році
Обвинувачені вели свою антиукраїнську діяльність у 2014 році. Фото: Хмельницького апеляційного суду

За посягання на територіальну цілісність України їм призначили по п’ять років в’язниці.

Хотіли «новоросію», а отримали позбавлення волі. Днями Хмельницький міськрайонний суд визнав винними у посяганні на територіальну цілісність двох місцевих жителів. А саме — 38-річного чоловіка та 34-річну жінку. Змовившись, вони розповсюджували у Хмельницькому антиукраїнську газету. Крім того, обвинувачений закликав у відеоконференціях до повалення конституційного ладу. Деталі цієї справи розповіли у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

Суд встановив, що у травні 2014 року обвинувачуваний хмельничанин був координатором у західному регіоні проросійського громадсько-політичного об’єднання «Союз граждан Украины». Тоді ж на інтернет-сайті він провів дві відеоконференції, присвячені подіям в Україні. Чоловік публічно закликав змінити межі та кордони країни, позбавитися від нової української влади, яку він називав «хунтою», та її прибічників.

Також закликав учасників відеоконференцій брати участь в інформаційній війні проти України, допомагати грошима, ліками та речами так званим «ополченцям». Зрештою він дійшов до розмов про створення нової держави з новою назвою та структурою, яка не буде українською за свою суттю. Такі відео загалом переглянуло п’ять тисяч людей.

Тоді ж чоловік вступив у змову з обвинуваченою та невстановленими слідствами людьми про розповсюдження серед хмельничан примірників газети «новороссия». У ній містилися заклики об’єднати всі «исконно русские земли», відновити межі СРСР, знищити керівництво держави й зі зброєю у руках захищати так звану «новоросію».
Понад 800 примірників газети спільникам двічі передавали з Донецька та Сум у червні й липні 2014 року. Частину з них вони встигли розповсюдити.

Під час судового розгляду справи обоє обвинувачених відмовилися давати пояснення і відповідати на питання учасників.

Врахувавши усі обставини, міськрайонний суд визнав винними 38-річного хмельничанина та 34-річну хмельничанку за частиною 2 статті 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Їм призначили по п’ять років в’язниці без конфіскації майна. Наразі цей вирок не набув остаточної законної сили й обоє можуть оскаржити його у Хмельницькому апеляційному суді.

Читайте також: Знімав блокпости і військову техніку: затримали жителя Хмельниччини, який розвозив хліб

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую