ye-logo.v1.2
18 Лютого, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 5 березня

Історія 1416
Востаннє фонтан «із жабенятами» відновлювали у 2013 році
Востаннє фонтан «із жабенятами» відновлювали у 2013 році. Фото: з архіву

Від давнини до сьогодення про людей та події.

5 березня 2014 року Хмельницька міська рада, прийняла рішення про вшанування Героїв Майдану, а саме: встановити пам'ятники та перейменувати вулиці міста. Депутати проголосували «за» перейменування вулиці Театральної на вулицю Пам'яті Героїв Майдану. Вулицю ж Примакова перейменовувати на вулицю Героїв Небесної сотні відмовилися. Пропозицію про те, щоб пам'ятник Героям Майдану встановити на місці, де донедавна стояв пам'ятник Затонському у 2014 році – відкинули. Цьогож дня в Хмельницькій міській раді саморозпустилася фракція Партії регіонів. Заяви про вихід із фракції написали всі її члени.

5 березня 2013 року Ярмолинецький район повністю газифіковано. Цього дня газ отримали мешканці села Іванівна, які очікували на нього понад 20 років.

У 2012 році цього дня підписано протокол про співробітництво між Хмельницькою міською радою та Держінвестицій України. Ця співпраця мала дати можливість побудувати в обласному центрі завод з переробки сміття та побутових відходів. Розмістити завод у 2012 році вважали за доцільне на території існуючого полігону, який передбачалось розширити на шість гектарів.

5 березня 1953 року демонтували пам’ятник Йосипу Сталіну, який стояв у центрі Хмельницького. Згодом там облаштували мініатюрний сквер. Насадили верби, кущі, квітники та облаштували фонтан «із жабенятами». Цей куточок міста став улюбленим для хмельничан різних поколінь. Сьогодні на цьому місці скверу вже немає. Після трагедії 2007 року, коли під зламаною буревієм вербою загинув молодий чоловік, всі дерева позрізали та облаштували біля фонтану квітники.

5 березня 1944 року Білогір’я (колишнє село Ляхівці) остаточно визволили від нацистів. Ляхівці були звільнені від нацистських окупантів військами 60-ї армії 1-го Українського фронту. За роки окупації фашистські загарбники вивезли з Ляховець на каторжні роботи до Німеччини 180 юнаків і дівчат. Ворог перетворив на конюшню приміщення середньої школи, знищив обладнання навчальних кабінетів, районну бібліотеку, спалив кінотеатр. Загальні збитки, завдані загарбниками колгоспам, підприємствам, установам і організаціям райцентру, становили 29 мільйонів карбованців у тодішніх цінах. Селище Ляхівці було перейменовано у 1946 році на Білогір’я, а Ляховецький район — у Білогірський.

У 1935 році цього дня газета «Червоний кордон» повідомила про переведення Кам’янець-Подільського зоотехнічного інституту до Херсона. Цей захід офіційно пояснювався владою близьким розташуванням інституту біля західного кордону СРСР і загрозою початку війни. Таким чином, зоотехнічний інститут було ліквідовано, а студентів для продовження навчання переведено до Херсонського сільськогосподарського інституту.

5 березня у 1891 році в Кам’янці-Подільському при місцевому управлінні Російського товариства Червоного Хреста відкрито громаду сестер милосердя.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую