ye-logo.v1.2
5 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 10 липня

Історія 1419
Німецькі військові на вулицях Кам'янця-Подільського
Німецькі військові на вулицях Кам'янця-Подільського. Фото: німецького видання «Der Messer» 1941-го року

Події краю, які увійшли в історію.

10 липня 1941 року Кам’янець-Подільський захопили союзники Німеччини. Саме того дня у місто першими увійшли війська 8-го угорського корпусу: танкова та кавалерійська бригади. Лише пізніше у Кам’янець прийшли німці.

Як зазначає краєзнавець Ігор Старенький у статті «Окупація Кам’янця. Як це було» для місцевого видання «Ключ», місто було перетворене на центр округу, до складу якого увійшло п’ять районів.

Намагаючись прихилити на свою сторону місцеве населення, окупаційна влада почала імітувати розвиток освіти та культури. Але цей процес був нетривким. Наприклад, 29 липня 1941 року в місті відновив свою роботу обласний державний історичний архів. Також було створено газету адміністрації гебітскомісара «Подолянин», перший номер якої побачив світ 7 вересня 1941 року.

А вже початку серпня 1941 року окупаційна влада Кам’янця-Подільського запровадила комендантську годину. Цивільному населенню заборонялося ходити по вулицях з 21 години до 5-ї ранку.

Також саме з цього часу почалися репресії проти єврейського населення міста. Зокрема, 8 серпня у Кам’янці-Подільському у Старому місті було створено єврейське гетто. А перший відомий розстріл єврейських громадян нацистами відбувся 27 серпня.

Нацистська окупація Кам’янця-Подільського тривала до 26 березня 1944 року.

Цього дня у 2010 році відбулося освячення відбудованого василіянського храму Пресвятої Трійці в Старому місті Кам’янця-Подільського. Свято-Троїцький храм – один з найдавніших у місті. Церква належить до монастирського комплексу Святої Трійці. Територія монастиря в XVII-XIX століттях займала частину міського кварталу. У 1935 році цей храм був знищений радянською владою. Спочатку храм підірвали вибухівкою, потім пошкоджену будівлю церкви розібрали до фундаменту. Святиню відбудовували 12 років.

Свято-Троїцький храм — один з найдавніших у місті. Фото: uk.wikipedia.org

10 липня 2014 року в зоні проведення Операції об’єднаних сил загинув 32-річний Леонід Шірпал зі села Суслівці Летичівського району. Він разом із ще трьома бійцями української армії виїхав на патрулювання. На дорозі, неподалік митного посту «Довжанський», БМП військових наскочив на фугасний заряд великої потужності.

Цього дня 2015 року у Славуті відкрили Пам’ятний знак Героям Небесної Сотні. На відкриття люди приїхали з Нетішина, Старокостянтинова, Шепетівки, Хмельницького та Києва. Кошти на встановлення пам’ятного знаку збирали усією громадою Славути. Орієнтовна вартість монументу — 48 тисяч гривень.

На урочисте відкриття пам'ятника Героям Небесної Сотні у Славуті приїхали люди з різних міст Хмельниччини. Фото: slavutanews.com

На урочисте відкриття пам'ятника Героям Небесної Сотні у Славуті приїхали люди з різних міст Хмельниччини. Фото: slavutanews.com
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую