ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 19 вересня

Історія 3667
Сергій Цибізов не був вдома майже рік
Сергій Цибізов не був вдома майже рік. Фото: denzadnem.com.ua

Від минулого до сьогодення про людей та події.

19 вересня у 1920 році українські війська востаннє зайняли Кам’янець-Подільський. У місто знову перемістився уряд Української Народної Республіки. Проте під владою УНР місто залишалось не довго. Вже у листопаді 1920 року в Кам’янці-Подільському надовго встановлено радянську владу. 16 листопада до міста увійшли частини 41-ї стрілецької дивізії та кінна розвідка дивізії, а ввечері основні сили з’єднання.

Цього дня у 1938 році в Проскурові працювала знімальна група на чолі з відомим кінорежисером Олександром Довженком. Знімальна група працювала у місті два тижні і знімала епізоди фільму «Щорс», який вийшов на київські екрани 1 травня 1939 року.

Основними локаціями для зйомок стала територія сучасних вулиць Подільської та Соборної, там знімали сцени єврейського погрому, що, як відомо, відбувся в Проскурові у 1919 році. У Хмельницькому вшанували пам'ять про режисера назвавши на його честь вулицю. Розташована вона у мікрорайоні Ракове, а заснована у 1966 році.

Цього дня у 1938 році в Проскурові працювала знімальна група на чолі з відомим кінорежисером Олександром Довженком. Фото: з архіву

У 1990 році цього дня ухвалою Хмельницького обласного виконавчого комітету вилучено з облікових даних село Теремці Кам’янець-Подільського району. Його спіткала доля інших придністровських затоплених сіл, знятих з обліку раніше: 27 жовтня 1981 року (Бакота, Конилівка, Кривчани, Студениця) та 21 березня 1984 року (Барвінкове, Лука-Врубловецька, Чугор). Село Теремці знаходилося на території де річка Рудки впадала в Дністер, неподалік від Бакоти. В 1981 році було затоплене водами Дністровського водосховища.

19 вересня 2000 року рішенням Нетішинської міської ради у місті з'явився краєзнавчий музей. Фактично музей започаткувався у 1994 році, коли в місті енергетиків було зареєстровано як позашкільну виховну установу краєзнавчий центр-музей. Саме його працівники розпочали пошукову, збиральницьку, науково-дослідницьку роботу задля створення в майбутньому повноцінного міського музейного закладу. Тоді музей ще не мав власної експозиційної площі. Музей урочисто було відкрито 27 вересня 2001 року.

Торік 19 вересня полонений моряк Сергій Цибізов повернувся до Шепетівки. Після довгих 9 місяців, які він провів за гратами у московському СІЗО «Лефортово», Сергій приїхав до рідного міста. Моряка прийшли зустрічати друзі, близькі та представники міської ради.

Нагадаємо,Сергій Цибізов – один з 24-х військовополонених-моряків, захоплених в Керченській протоці. До Військово-Морських сил України пішов служити за контрактом, який підписав за пів року до полону - навесні 2018-го. Нікополь став його третім кораблем…

Також минулого року 19 вересня сайт "Є" писав, що відомий голлівудський актор Міккі Рурк заявив, що хоче, аби його поховали на Хмельниччині. За словами актора, він дуже шанує слов’ян. І вражає новиною: хоче, щоб після смерті його поховали в селі Загірці Хмельницької області. Адже саме там до цього дня живе бабуся його помічника Дмитра Корнійчука, який вже встиг стати для нього справжнім приятелем.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую