ye-logo.v1.2
8 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 29 вересня

Історія 1002
29 вересня в історії Хмельниччини
29 вересня в історії Хмельниччини. Фото: bbc.com

Події краю, які увійшли в історію.

У 1442 році 29 вересня було утворено Подільське генеральне староство. Це адміністративно-територіальна одиниця королівських володінь, в часи, коли Поділля входило до складу Королівства Польського та Речі Посполитої. До складу Подільського генерального староства, входили замки у містах: Кам'янець, Летичів, Рів (нині Бар), Ялтушків, Хмільник, Скала, Бакота, Меджибіж. Влада старости поширювалася на все Подільське воєводство. Особливістю функціонування староства було право від імені короля робити застави королівщин на суму до 50 гривень польської монети. Це було пов'язано з потребою осадження на цій території шляхти, котра мала нести службу з охорони кордону. Окрім цього, староство ставало джерелом наповнення королівської скарбнички.

29 вересня 1967 року Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти України видало наказ про організацію в Хмельницькому технологічного інституту побутового обслуговування (нині Хмельницький національний університет). У рік заснування в інституті побутового обслуговування навчалося понад півтори тисячі студентів, працювало 60 викладачів. В арсеналі інституту було два навчальних корпуси та гуртожиток на 180 місць. Сьогодні, Хмельницький національний університет найбільший на Поділлі вищий навчальний заклад, який готує спеціалістів із багатьох галузей.

29 вересня 2011 року нетішинський журналіст Олександр Шустерук встановив національний рекорд. У селі Оженин Острозького району на подвір’ї школи він змайстрував піраміду з кулькових ручок. До встановлення рекорду долучилися учні та вчителі школи, які ще з 1 вересня готувалися до рекорду, збираючи ручки. Піраміда мала три метри у висоту та по три метри по периметру, а загальна протяжність викладених ручок склала 228 метрів. Всього на створення піраміди використали 1627 кулькових ручок. Рекорд зафіксовано у Книзі рекордів України представниками з Києва.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую