ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 2 листопада

Юна МІТРАШКО Історія 408
У 1973 році 2 листопада у Кам'янці-Подільському урочисто відкрито рух через міст
У 1973 році 2 листопада у Кам'янці-Подільському урочисто відкрито рух через міст "Стрімка лань". Фото: wikipedia.org

Що про цей день розповідають історичні джерела.

2 листопада 1919 року в газеті «Народна воля», яка видавалась у Кам’янці-Подільському опубліковано перший фейлетон Остапа Вишні. Але тоді це був літературний дебют Павла Михайловича Губенка. Звичний усім підпис "Остап Вишня" вперше з’явився 22 липня 1921 року в газеті "Селянська правда" під фейлетоном "Чудака, їй-богу!". До Кам’янця-Подільського Остап Вишня прибув у 1919 році у складі міністерства в зв’язку з військово-політичними подіями. Саме тут він покинув службу й зайнявся літературною справою. Гуморист опублікував на шпальтах газет Кам’янця-Подільського понад 40 творів. 17 лютого 1920 року змушений був виїхати до Києва.

2 листопада 1920 року видання "Громадське слово" повідомляло про затриманого жителя Проскурова: "Постанова українського коменданта. Затримано мешканця міста Проскурова Хаїма Наумовича Фукмана за те, що бійцям з Української армії з крамниці продав 2 булки за німецькі марки. А коли вони давали гривні, він взяв їх і порвав, сказавши, що “це не гроші”. Арештований оштрафований на 5 тисяч карбованців". В роки становлення Української Народної Республіки влада надзвичайно піклувалась тим, аби на українській території в обігу були українські гроші. Всіх, хто віддавав перевагу іноземній валюті – штрафували.

У 1973 році 2 листопада у Кам’янці-Подільському урочисто відкрито рух через міст "Стрімка лань", його будівництво тривало сім років. Проєкт мосту розробили ще у 1965 році фахівці всесвітньо відомого Інституту електрозварювання імені Євгена Патона. Коли проєкт узгодили, 1 лютого 1966 року розпочалось будівництво. Зараз міст через Смотрич — важлива для України комунікація. Через нього проліг магістральний автомобільний шлях Н-03, який сполучає Хмельницький і Чернівці, тому 2004 року споруду передали в державну власність.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую