ye-logo.v1.2
1 Жовтня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 9 листопада

Історія 849
9 листопада 1997 року у Хмельницькому заснована військова частина А4239
9 листопада 1997 року у Хмельницькому заснована військова частина А4239. Фото: adm-km.gov.ua

Події краю, які увійшли в історію.

9 листопада 1978 року у Кам’янці-Подільському в Кафедральному костелі святих апостолів Петра та Павла урочисто відкрито відновлений орган. Інструмент був зіпсований у воєнні роки. Тоді, у радянські часи, храм почали використовувати як концертну залу і відновили інструмент. Регулярні концерти розпочалися з 9 червня 1979 року. Хоча історія цього органу розпочалась набагато раніше. Виготовлений він австрійською фірмою «Карл Хессе» в 1857 році спеціально для храму. Інструмент має два мануали (ручні клавіатури) й одну педаль, 972 труби, наділений 20 регістрами. Польський журнал «Ruch Muzyczny» (Музичний Рух) за 1859 рік у статті «Nove Organy w Kamencu Podolskim» даючи опис нового органа, писав: «В цілому дуд і пищалок є 970, з яких 160 дерев’яних, решта — з англійського цинку. Поверхня органа гарна і зі смаком виконана, він лакований білим, з золотим оздобленням. Сила тону в звучанні organo pleno чудовий. Голос педалі потужний і завершений; поодинці регістри, такі як флейти, бурдон, саліціонал, віола, — звучать дуже лагідно і приємно з властивим тільки для них характером і поодинці, і в різних комбінаціях; дуже мила гармонія утворює цілісне звучання. Ціна органа дуже поміркована - на місці 2500 рублів сріблом. З доставкою, митом і встановленням, яке сам пан Хессе з двома помічниками за три тижні сумлінно виконав, орган коштував 3000 рублів».
29 червня 1990 року міська влада на прохання вірян повернула костьол римо-католицькій громаді, зараз старовинний інструмент можна почути відвідавши Святу месу.

9 листопада 1997 року у Хмельницькому заснована військова частина А4239 - 19-та окрема ракетна бригада, формування ракетних військ Збройних сил України, що знаходиться у безпосередньому підпорядкуванні Командуванню Сухопутних військ України. Бригада сформована на підставі Директиви Міністра оборони від 1 квітня 1997 року, а офіційним Днем створення частини вважається 9 листопада. Головне призначення бригади — здійснення високоточного вогневого ураження противника шляхом нанесення групових та поодиноких ракетних ударів по військах та важливих об'єктах. У минулому році цього дня території військової частини була освячена та відкрита церква святого мученика Нестора Солунського. Нині у храмі понад 80 ікон, частину з яких принесли самі військовослужбовці. 

9 листопада 2018 року у Хмельницькому відкрили кінологічний центр. Він спрямований на підготовку службових собак за напрямком розшуку людей, пошуку зброї, вибухівки та наркотичних речовин. Сьогодні на базі центру готують службових собак для силових структур, які входять до системи МВС. У день відкриття центру на урочистості приїздили Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та тодішній голова Національної поліції України Сергій Князєв.

У Хмельницькому відкрили новий кінологічний центр

Центр розрахований на два десятки чотирилапих вихованців. Фото з архіву mvs.gov.ua

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую