ye-logo.v1.2

Держархів оприлюднив невідомі світлини Симона Петлюри

Історія 3595
На фото Симон Петлюра, ймовірно у Кам\'янці-Подільському, 1919 року
На фото Симон Петлюра, ймовірно у Кам'янці-Подільському, 1919 року. Фото: tsdavo.gov.ua

Вони зроблені, ймовірно, у Кам’янці-Подільському 1919 року.

Нові світлини Симона Петлюри - Головного Отамана військ та флоту Української народної республіки (УНР) оприлюднив Центральний державний архів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО). Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті на своїй сторінці у фейсбуці з посиланням на держархів.

Зазначають, що фотонегативи із зображенням Симона Петлюри зберігаються в особовому фонді Івана Огієнка (Ф. 1871). Тепер вони оцифровані і доступні для загального перегляду на сайті ЦДАВО.

Додають, що на фото Симон Петлюра, ймовірно у Кам'янці-Подільському, 1919 року.

Щодо Кам’янецької доби Директорії УНР, то, як писав раніше сайт «Є», відомо, що у 1919 році Симон Петлюра прибув до Кам’янця 10 червня. На наступного дня на його честь відбувся обід, на якому були присутні члени Директорії, міністри, представники місцевої влади та громадськості. У своїй промові голова Директорії відзначив, що він бачить Україну тільки демократичною державою, і висловився за твердість влади та прозорість політики. Наприкінці зустрічі головний отаман подякував присутнім за привітання і «за ту здорову атмосферу, якою дихає Кам’янець».

У 1919 році Симон Петлюра прибув до Кам’янця 10 червня. Фото: tsdavo.gov.ua

У Кам’янці тривала активна державна та громадська праця Петлюри. За його підписом виходять постанови та відозви Директорії, накази по армії. Він проводить велику політичну роботу, консультації з партіями, зустрічі з іноземними місіями, представниками повстанців, з різними національними делегаціями та громадськими організаціями, часто виїздить на фронт.

У Кам’янці тривала активна державна та громадська праця Петлюри. Фото: tsdavo.gov.ua

У жовтні-листопаді 1919 року УНР опинилася затиснутою ворогами республіки та вела виснажливі бої з більшовиками і білою армією Денікіна. 15 листопада у Кам’янці відбулося останнє засідання Директорії на чолі з СимономПетлюрою та міністрів уряду. 16 листопада Головний отаман прийняв Івана Огієнка, який залишався у Кам’янці головноуповноваженим уряду УНР для зносин з польською владою. Давши міністру-ректору необхідні вказівки, він на прощання зауважив: «Не знаю, що буде далі... Бережіть Україну, як зможете». На початку грудня 1919 року Симон Петлюра прибув до Варшави… Так закінчилась одна з найдраматичніших сторінок української національно-визвольної боротьби – Кам’янецька доба Директорії УНР.

У жовтні-листопаді 1919 року УНР опинилася затиснутою ворогами республіки та вела виснажливі бої з більшовиками і білою армією Денікіна. Фото: tsdavo.gov.ua

Торік у Кам’янці-Подільському відновили ґанок, де Петлюра приймав парад військ УНР. А також створили мурал з відомої світлини, на якій Симон Петлюра в Кам’янці-Подільському.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую