ye-logo.v1.2

6 квітня: історія, події та факти

Історія 1492
Минулого року цього дня почали діяти обмежувальні заходи, які стосувалися пересуваня хмельничан
Минулого року цього дня почали діяти обмежувальні заходи, які стосувалися пересуваня хмельничан. Фото: з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Торік шостого квітня в Україні почали діяти жорсткі карантинні обмеження, які торкнулися всіх сфер життя людей. Тоді уряд заборонив українцям пересуватися вулицею групами більше, ніж двоє осіб, а люди старше 60 років взагалі не мали виходити з дому.

Крім того, з цього дня усім заборонили ходити в парки, зони відпочинку та відвідувати прибережні зон. Дозволялися подібні прогулянки лише у випадку, якщо потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність. Зняли частину подібних обмежень аж 11 травня.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1818 - у Парижі барон Карл де Дрез продемонстрував перший двоколісний засіб пересування (прообраз сучасного велосипеда). Конструкція була дерев'яною, а їздець пересувався, відштовхуючись від землі ногами.
  • 1896 - в Афінах почалися І Олімпійські ігри сучасності, які зібрали атлетів із 14 країн.
    Ці Ігри сильно відрізнялися від сучасних - не було багатьох уже звичних церемоніалів, зокрема таких як Олімпійський вогонь, Олімпійска клятва, парад країн-учасниць, вручення золотих медалей. Організатори не стежили за національностями спортсменів і за медальним заліком, тому відомості, що дійшли до нас із приводу громадянства учасників, можуть бути не зовсім точними.
  • 1909 - пройшовши близько 480 миль на собачих упряжах, через 5 місяців після виходу з основного табору біля мису Колумбія американський офіцер Роберт Едвін Пірі та Метью Хенсон з чотирма ескімосами першими досягли точки, котру вони вважали Північним полюсом. Двічі провівши астрономічні заміри, сфотографувавшись і відпочивши, через 30 годин експедиція відправилась у зворотню дорогу. Лише в 1950-х роках було встановлено, що Пірі і Хенсон помилились у розрахунках географічного положення полюсу на 30 миль.
  • 1985 - американець Вільям Шредер став першою у світі людиною, виписаною з лікарні зі штучним серцем.

Цього дня народилися

  • 1671 – народився Жан-Батіст Руссо, французький поет-сатирик, автор епіграм.
  • 1836 – народився Микола Скліфосовський, український хірург; організатор медичного факультету при університеті в Одесі.
  • 1890 – народився Антон Герман Фоккер, голландський авіаконструктор і промисловець; разом з Рейнгодьдом Плацем створив більше 40 типів літаків.

Цей день в історії Хмельниччини

6 квітня 1919 року після тривалих боїв війська УНР вимушені були відступити з Поділля. червоноармійські частини 2-ї Української радянської дивізії зайняли Проскурів. В місті була встановлена радянська влада рівно на два місяці. За цей час більшовики організували комітети, провели з'їзд селян повіту (прибуло 368 делегатів), на якому обрали Ради, за складом винятково більшовицькі, провели перереєстрацію міської організації Комуністичної партії (дійсних членів виявилася всього 21), організували «всенародне» святкування 1 травня та націоналізували єдину працюючу друкарню. Провели роботу і з «буржуазією» — 9 квітня вийшла постанова Ревкому: «У зв'язку з важким фінансовим станом на міську буржуазію накласти податок в 10 мільйонів рублів». Та вже 6 червня 1919 року місто знову повернулося до УНР.

6 квітня 1990 року сесія Хмельницької обласної ради наклала мораторій на будівництво Хмельницької атомної електростанції. В Цьоиу ж році Верховна Рада України наклала мораторій на будівництво нових атомних електростанцій. Це було пов’язано з наслідками аварії на ЧАЕС. Відомо, що другий і третій енергоблоки ХАЕС на той момент були готові на 75%, четвертий – на 28%.Будівництво залишалося замороженим протягом трьох років – до 1993-го, коли парламент скасував свій мораторій. У 2005-му, коли, нарешті, був добудований другий енергоблок Хмельницької АЕС, Кабінет міністрів ухвалив розпорядження щодо продовження робіт на третьому і четвертому енергоблоках.

Монтаж купола одного з енергоблоків ХАЕС. Фото: xaec.org.ua

Цього дня у 2014 у Хмельницькому козацька громада створила свій люстраційний комітет. Козаки заявили про це 6 квітня, під час Народного віча на майдані Незалежності. У повідомленні про створення комітету прописані вимоги до кандидатів: не бути посадовою особою органів влади та організацій, що підлягають люстрації, або депутатом будь-якого рівня на даний час; не бути працівником судових або правоохоронних органів; не мати судимості; не бути причетним до жодних корупційних справ (використання службового становища, хабарництво, відмивання коштів та інше); стиль життя повинен відповідати офіційним доходам; мати вищу освіту; користуватися суспільним авторитетом та довірою в громаді.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую