ye-logo.v1.2

Хмельницький чи Проскурів: що думають люди (Результати опитування)

Історія 1116
Більшість учасників опитування все ж висловилися проти можливого перейменування Хмельницького
Більшість учасників опитування все ж висловилися проти можливого перейменування Хмельницького. Фото: ілюстративне uk.wikipedia.org

Майже три сотні учасників опитування висловилися, чи варто було б перейменувати Хмельницький у Проскурів.

Сьогодні, 21 травня, на сайті «Є» завершилося кількаденне опитування щодо доцільності перейменування Хмельницького у Проскурів. Раніше деякі місцеві жителі створювали електронні петиції, в яких просили повернути місту його історичну назву Проскурів. Одну з таких пропозицій 19 травня 2016 року відхилили члени міської топонімічної комісії.

Щоб з’ясувати, чи за п’ять років питання перейменування Хмельницького не втратило своєї актуальності, сайт «Є» поцікавився думкою читачів.

Учасникам опитування було поставлене питання: «Чи варто було б перейменувати Хмельницький у Проскурів?». Вони могли обрати один зі запропонованих їм варіантів відповіді: «Так», «Ні», «Якщо перейменовувати, то у Плоскирів», «Ні, краще Плоскирівці», «Нині це питання втратило свою актуальність», «Мені байдуже» та «Власний варіант».

Опитування стартувало 19 травня о 19:11 і завершилося 21 травня о 13:11. За цей час участь у ньому взяло 293 респонденти.

Більшість все ж висловилися проти можливого перейменування Хмельницького у Проскурів: «Ні» сказали 58,36 відсотка респондентів (171 людина). Другим за кількістю голосів став варіант «Так». Його обрало 22,53 відсотка респондентів (66 людей).

Результати голосування за інші варіанти відповідей такі: «Нині це питання втратило свою актуальність» сказало 8,87 відсотка респондентів (26 людей), «Якщо перейменовувати, то у Плоскирів» — 4,78 відсотка респондентів (14 людей), «Мені байдуже» — 3,07 відсотка респондентів (9 людей) «Ні, краще Плоскирівці» — 1,02 відсотка респондентів (3 людини).

Учасниками опитування на сайті «Є» стали 293 респонденти

Учасниками опитування на сайті «Є» стали 293 респонденти

Крім того, четверо людей (1,37 відсотка респондентів) запропонували свій варіант відповіді. Серед них були пропозиції «перейменувати в Базарів» та «Вам що, немає до чого причепитися?».

Однак наголошуємо, що це опитування не є репрезентативним. 

Читачі на новину з цим опитуванням також відреагували на сторінці сайту «Є» у фейсбуці. Під цією публікацію нараховується понад пів сотні коментарів. З них більшість не підтримують перейменування Хмельницького.

Нагадаємо, що кореспонденти сайту «Є» поцікавилися думкою місцевих істориків і краєзнавців Сергія Єсюніна та Ігоря Западенка, а також міського голови Олександра Симчишина. Усі троє є противниками перейменування Хмельницького у Проскурів.

Якщо коротко, то Сергій Єсюнін вважає пропозиції повернути Хмельницькому його історичну назву Проскурів не надто логічними. За його словами, Проскурів — це зросійщена назва Плоскирова, яка виникла після приєднання Поділля до Російської імперії в 1795 році.

Позиція Ігоря Западенка: «Скільки не перейменовуй, Проскурова вже не повернеш. Проскурів і Хмельницький — це певним чином два різні міста. Вони займають одне місце у просторі, але не у часі. У них різний менталітет».

Історик пояснює, що наше місто вже пережило кілька хвиль урбанізації. Перша припала орієнтовно на 1870-ті роки. Вона й сформувала Проскурів як повітове, індустріальне містечко. Натомість друга хвиля урбанізації, яка розпочалася у 1950-ті, його змела.

Олександр Симчишин зазначив, що перейменувати міста — це досить дорого. Тому на такий крок необхідно йти лише тоді, коли вони названі іменами радянських діячів.

Читайте також: «З маминого рукава шили льолю немовляті»: якими були українські вишиванки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую