ye-logo.v1.2

Похід Наполеона та останній «Green Fest» - 24 червня в історії

Історія 596
У 2017 році вп'яте і востаннє у Хмельницькому відбувся молодіжний фестиваль «Green Fest»
У 2017 році вп'яте і востаннє у Хмельницькому відбувся молодіжний фестиваль «Green Fest». Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

24 червня 2016 року вп’яте і востаннє у Хмельницькому відбувся молодіжний фестиваль «Green Fest». Захід проводили, аби привернути увагу проблеми забудови зеленої зони поблизу міського пляжу та створення на її території Молодіжного парку. Тоді організатори провели фестиваль востаннє, оскільки його мета уже помалу почала реалізовуватись.

Однак, вже наступного року традиційно у День молоді в обласному центрі знову відбувся новий молодіжний фестиваль під новою назвою «My fest».

Цей день в історії Хмельниччини

24 червня 1925 року Подільський губернський архів був ліквідований. Причиною стало те, що у зв’язку новим територіальним устроєм ліквідували губернії. На території теперішньої Хмельницької області були утворені три округи: Кам’янець-Подільська, Проскурівська і Шепетівська.

24 червня, 1936 року на сторінках видання «Більшовицька правда» з'явилась народна творчість Шепетівського району. Газета виходила у Житомирі, проте авторів зацікавили українські народні пісні, записані в селах Мальованка, Михайлючка, Конотоп і Цмівка Шепетівського району

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1497 рік - Перша задокументована згадка про відвідання європейцем Північної Америки — дослідник Джон Кабот (італієць за походженням Джованні Кабото), який очолював англійську експедицію, висадився на території, відомій сьогодні як Ньюфаундленд, і, назвавши її Терранова, проголосив її власністю англійського короля Генріха VII.
• 1812 рік - Велика Армія Наполеона, найбільша військова сила Європи, що налічувала до 600 тисяч військовослужбовців, перетнула річку Німан і вторглась на територію Росії. Взявши 14 вересня Москву, але так і не отримавши від росіян повідомлення про капітуляцію, французькі війська, почали свій відступ, і коли 14 грудня французи залишили Росію, Велика Армія налічувала лише близько 100 тисяч чоловік.
• 1901 рік - У Парижі в галереї по вулиці Лафітт відкрилась перша виставка Пабло Пікассо. 75 картин 19-літнього іспанського художника, маловідомого за межами Барселони, нічим не виказували талант генія, котрий залишить по собі спадщину в 50 тисяч робіт і буде визнаний як домінантна фігура в мистецтві 20-го століття.
• 1917 рік -
У Києві на вщерть заповненій Софіївській площі Володимир Винниченко зачитав текст I Універсалу Центральної Ради, прийнятий напередодні.
• 1934 рік
- Рішенням раднаркому Української СРР столиця республіки перенесена з Харкова до Києва. Цього ж дня почався переїзд до нього вищих державних і компартійних установ, з нагоди чого в новій столиці відбулись урочистості і військовий парад.

Цього дня народилися

• 1974 рік - Микитенко Ольга Леонтіївна, українська співачка (сопрано); Заслужена артистка України
• 1981 рік - Руслан Володимирович Мезенцев, український гімнаст, віце-чемпіон Олімпімпійських ігор (2000).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую