ye-logo.v1.2

Фальшиві гроші Проскурова й Зеленський на Хмельницькій АЕС — 9 вересня в історії

Історія 19931
Торік 9 вересня Володимир Зеленський під час візиту на Хмельницьку АЕС розповів про доцільність добудови третього і четвертого енергоблоків
Торік 9 вересня Володимир Зеленський під час візиту на Хмельницьку АЕС розповів про доцільність добудови третього і четвертого енергоблоків. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Історики Вадим і Олександр Байдичі у статті «Про деякі кримінальні історії міста Проскурова ХІХ століття», ґрунтуючись на справах Проскурівського повітового суду, наводять приклади характерних і цікавих для того часу злочинів. Зокрема, вони не оминули увагою питання фальшивомонетників. Як виявилося, спіймати таких злочинців не завжди вдавалося.

Наприклад, з 9 вересня 1871 року до 28 жовтня 1872-го в Проскурівському повітовому суді тривав розгляд однієї з таких справ. Вона стосувалася підробленої п’яти рублевої кредитки. Її вилучили у Проскурівській міській лікарні. Втім, справи щодо фальшивих рублевих кредитів надходили до суду й у попередні роки. Деякі справи розглядалися по два роки. Проте до джерел виготовлення фальшивих грошей повітовому суду все ж не вдалося дістатися.

Цей день в історії Хмельниччини

9 вересня 1517 року Красилів набув статусу міста. У вересні 1497 року польський король Олександр Ягеллончик подарував Красилів князю Костянтину Острозькому. В цей час Красилів поступово перетворився в адміністративний центр Кузьминської волості. Тоді ж було збудовано дерев’яну фортецю, нині відому як «Красилівський замок», який не зберігся до наших днів. А згодом 9 вересня 1517 року він набуває статусу міста з обмеженим магдебурзьким правом. На початку XVII століття Красилів став власністю Януша Острозького.

А торік цього дня президент України завітав на Хмельниччину з другою за рік робочою поїздкою. Зокрема, Володимир Зеленський побував на Хмельницькій атомній електростанції. Там він без присутності преси поспілкувався з працівниками АЕС. Лише після цього він провів брифінг для засобів масової інформації, під час якого заявив про доцільність добудови двох енергоблоків.

«Я побачив цифри (мається на увазі ціна добудови двох енергоблоків — авт.). Вони дійсно не прості для українського бюджету, але є вихід. Зокрема, я бачив пропозиції директора Хмельницької АЕС, де ми можемо знайти гроші та у які терміни. Якщо ж запустимо третій і четвертий блоки, то під час їх добудови й запуску загалом по країні з’явиться ще 100 тисяч робочих місць», — заявив Володимир Зеленський. 

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1913 рік — У Києві над Сирецьким полем 26-річний льотчик Петро Нестеров на висоті 600 метрів першим у світі зробив на літаку «мертву петлю», яка є однією з фігур вищого пілотажу. Через небезпеку виконання її називають «мертвою», або ж «петлею Нестерова».

1920 рік — створено Київський авіаційний завод.

1944 рік — Керівництво Радянського Союзу та Польщі уклало договір про виселення українців з їхніх етнічних земель, які увійшли до складу Польської республіки.

Цього дня народилися

1769 рік — Іван Котляревський, український письменник, поет, драматург, засновник нової української літератури.

1828 рік — Лев Толстой, російський письменник і мислитель, автор романів «Війна і мир», «Анна Кареніна».

1890 рік — Йосип Пшоник, український військовий діяч і полковник Армії УНР. Фактично він належав до дванадцяти найнебезпечніших повстанських ватажків, які продовжували боротьбу з радянською владою на початку 1920-х років. Народився Йосип Пшоник у селі Великі Вірмени (нині Кам’янець-Подільський район).

1897 рік — Євген Цісик, стрілець Українських січових стрільців, скрипаль, диригент театрального оркестру та композитор. Зокрема, написав музику до пісні «Тополя» на слова Тараса Шевченка.

1903 рік — Лев Шанковський (псевдонім: Олег Мартович), український економіст, журналіст, військовий, історик-дослідник, активний учасник повстанської боротьби проти радянських і нацистських окупантів під час Другої світової війни, член-основоположник Української головної визвольної ради.

Читайте також: Знахідка за знахідкою: другу печатку київського князя знайшли у Меджибожі

Коментарі:

Александр Стець 10.09.2021 09:48

"п’яти рублевої" правильно писати разом - "п’ятирублевої" :)

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую