ye-logo.v1.2

Мумія Тутанхамона, заборона різок у школі — 26 листопада в історії

Історія 2586
26 листопада 1922 року вперше за останні три тисячі років в усипальницю фараона Тутанхамона зайшли люди
26 листопада 1922 року вперше за останні три тисячі років в усипальницю фараона Тутанхамона зайшли люди. Фото: jnsm.com.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Цього дня 99 років тому британські археологи увійшли в гробницю єгипетського фараона Тутанхамона. Розкопками займалися лорд Карнарвон і Говард Картер. У чотирикімнатній усипальниці вони знайшли тисячі унікальних предметів старожитностей. Найціннішою знахідкою став кам'яний саркофаг. У ньому містилися три, вкладені одна в одну, труни. Найменша з них була виготовлена з чистого золота, в ній була мумія 18-літнього фараона Тутанхамона.

Нині більшість із тих знахідок зберігаються в Каїрському музеї. Згодом відкриття цієї гробниці стали називати «найбільшою археологічною знахідкою всіх часів».

Цей день в історії Хмельниччини

26 листопада 1919 року у Старокостянтинові відбулася остання нарада уряду УНР за участю Симона Петлюри. У ній, крім членів уряду, взяли участь командарм Василь Тютюнник і начальник штабу Головного отамана Микола Юнаків. На нараді було вирішено продовжити відступ в напрямку Бердичева та якнайшвидше увійти в безпосередній зв’язок з більшовицькими військом, що з півночі наступало проти армії Денікіна.

На згадку про останню урядову нараду за участю Симона Петлюри у вересні 2018 року на будинку, де вона проходила, відкрили меморіальну дошку. Нині в будівлі знаходиться міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Пам’ятну дошку Симону Петлюрі відкрили на будинку, в якому проходила остання нарада за його участю. Фото: starkonnb.info

26 листопада 2013 року вперше позачергова сесія Хмельницької міської ради пройшла просто неба. На ній зареєструвалися 41 із 60-и депутатів. Вони проголосували за рішення «Про звернення депутатів Хмельницької міської ради до Президента України, Верховної Ради України щодо відновлення курсу на європейську інтеграцію та укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом». У ньому депутати одностайно вимагали відновити курс на європейську інтеграцію та підписати Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом. А також — відправити уряд Азарова у відставку. Згодом сесії просто неба відбувалися ще кілька разів.

26 листопада 2014 році поблизу села Райгородка Луганської області внаслідок ворожого обстрілу загинув 26-річний Віталій Крижак. Захисник України був родом зі села Требухівці Летичівського району. Військовий у званні старшого солдата проходив службу у зоні АТО в лавах батальйону спеціального призначення «Київська Русь». Він був оператором протитанкового взводу окремої мотопіхотної роти. Загинув Віталій Крижак під час виконання бойового завдання біля блок-поста поблизу села Райгородка внаслідок обстрілу вантажного автомобіля, в якому їхали бійці. Його поховали на малій батьківщині.

У 2019 році цього дня кореспонденти сайту «Є» писали, що через заміну труби на Дністровській ГЕС сталося різке падіння рівня води на Дністрі. Цією ситуацією скористалися археологи, які почали досліджувати змілілі береги, адже під час будівництва гідроелектростанції у 1980-х роках сотні археологічних пам’яток пішли під воду. Лише впродовж одного дня досліджень у стінці зрізу берега науковці виявили трипільське житло, а в іншому — чорноліське житло й одразу поруч три господарські ями. Саме тут під час розвідки археологи натрапили на практично цілий чорноліський горщик (IX-VІІІ століття до нашої ери), який вимило водою.


Два роки тому змілів Дністер і для науковців випала можливість дослідити давні археологічні пам’ятки. Фото: з фейсбуку Ігоря Старенького

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1867 — американець Джей Сазерленд в Детройті отримав патент на вагон-рефрижератор.
  • 1966 — у Франції урочисто відкрити першу в світі приливну електростанцію.
  • 1971 — у лондонських школах заборонили покарання учнів різками.
  • 1976 — у США зареєстрували торгову марку «Майкрософт».
  • 1977 — у Львові відкрито пам'ятник першодрукареві Івану Федорову.

У цей день народилися

  • 1607 — народився Джон Гарвард: англійський місіонер і меценат, на честь якого названий Гарвардський університет.
  • 1852 — народився Йосип Андрійович Тимченко: український механік-винахідник; винахідник кінопроектора.
  • 1934 — народився Юрій Литвин: український правозахисник, поет, письменник, журналіст, публіцист, багаторічний політв'язень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую