ye-logo.v1.2
17 Липня, 2019

Перше інтерв’ю Олександра Алієва на тренерському містку в ФК «Хмельницький»

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Спорт 12088 1

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Відомий в минулому футболіст розповів, чому обрав саме цю команду.

Олександр Алієв у своїй 33 роки встиг пограти на високому рівні як за національну збірну України з футболу, так і на клубному рівні. Лише в складі київського «Динамо» він чотири рази ставав чемпіоном країни. Стільки вигравав і Кубок України. Та з професійного футболу «зник» у 2016 році, коли грав ще за казахський «Тараз». А потім… виступав лише на любительському рівні.

І ось, дещо несподіванно, 16 березня ввечері футболістам ФК «Хмельницький» представили нового головного тренера. Ним, як відомо, став Олександр Алієв. Того ж вечора Олександр провів своє перше тренування в якості наставника команди, вранці 17 березня – друге. А вже ввечері 17 березня, після чергового тренування, яке тривало з 19 до майже 21 години на полі ДЮСШ №1, Олександр Алієв дав журналісту сайту «Є» своє перше інтерв’ю не лише на посаді головного тренера ФК «Хмельницький», а й на тренерському містку. Адже до цього Алієв ще не тренував жоден клуб.

- Як з’явився варіант з ФК «Хмельницький»?

- Та ніяк... Мені зателефонував керівник клубу, запропонував, стало цікаво. Приїхав, подивився (Олександр Алієв був присутній 12 березня під час спарингу команди проти хмельницького «Поділля», в якому його вже нинішній клуб поступився з рахунком 2:0 – прим.авт.) і все. З чогось потрібно ж починати. Я погодився і на даний момент отримую велике задоволення.

- Чи не означає все це, що більше Алієва, як футболіста, ми не побачимо?

- Поки нічого конкретного не можу сказати, подивимося, як тут буде. Залишилось сім ігор зіграти (таку кількість матчів ФК «Хмельницький» проведе у весняній частині чемпіонату України серед аматорів – прим.авт.), а там буде видно. До початку червня в мене буде робота головним тренером. Але я сам для себе тренуюся, не скидаю обертів, буду і до хлопців приєднуватися. Утім, скоріше за все, вже можна сказати – настав час займатися тренерською діяльністю.

- То ви плануєте в аматорському чемпіонаті виходити в складі ФК «Хмельницький»?

- Ні, мабуть, точно не гратиму. Є хлопці, хороші… Тим паче, люди є, а я, так би мовити, вже пограв, тому нехай молодь грає і проявляє себе.

- Чути від людини в 33 роки про те, що потрібно дати можливість пограти молодим, дещо дивно… У вас же такий вік, що ще самі можете грати.

- Звісно, можу, але хочеться на вищому рівні. А враховуючи те, що мене запросили на посаду головного тренера, то не бачу сенсу одночасно бути і тренером, і грати на футбольному полі.

Олександр Алієв каже, що отримує задоволення від нової роботи - головного тренера ФК "Хмельницький".

- Чому погодилися очолити ФК «Хмельницький», адже клуб, за футбольними мірками, не має грошей?

- Зрозумійте, в мене зараз не стоїть завдання заробити якісь гроші. Це новий виклик для мене. Якщо брати кар’єру футболіста, то всі клуби вже пройшли збори, а я без команди. До того ж, я раніше в своїх інтерв’ю говорив, що замислююся над тренерською кар’єрою. І ось випала така нагода, то чому б і ні? Поділитися досвідом, який в мене є, маю на увазі, як футболіста, бо тренерського немаю, щось підказати хлопцям… Думаю, вони прислухаються до мене.

- Разом із вами до Хмельницького приїхав ще Дмитро Момотенко (30-річний вихованець київського «Динамо», який в 2007-2008 роках виступав за юніорську та молодіжну збірні України- прим.авт.), він буде помічником?

- Так.

- Чи можна очікувати на те, що під’їдуть і нові футболісти?

- Це аматорський рівень, на якому мені не доводилося багато грати. Діма ж пограв у різних командах. Я йому вже розповів, на які позиції нам потрібні футболісти, і він знає багатьох хлопців, тому і буде збирати тих, хто потрібен мені. Але чи підійде нам той чи інший гравець, звісно, вирішуватиму я. Команда ж перебуває на останньому місці… Хочу, щоб команда вигравала та демонструвала хороший футбол.

- Ви вже провели три тренування. Які враження від рівня тих гравців, які є в ФК «Хмельницький»?

- Рівень хороший. Можливо, для них є щось нове, але вони прогресують і мені це подобається. У відношенні до тренувань претензій до гравців не маю. Десь, можливо, в когось щось і не виходить виконувати, але бажання в них є і це головне.

- А як вам база, яка є чи… майже відсутня в Хмельницькому?

- А яка тут база (сміється – прим.авт.)? Футбольне поле і центральний стадіон. І все.

- Коли їхали сюди, знали, що окрім цього більше нічого немає?

Так нічого страшного… це ж не професійний футбольний клуб. З чогось тренерську кар’єру потрібно починати. В мене не було мети, що розпочати свій тренерський шлях, прийнявши команду першої чи вищої ліги. Я хочу почати з малого, щось нове для себе пізнати і це, так би мовити, мені новий виклик у житті.

Як проходило одно з перших тренувань ФК «Хмельницький» під керівництвом Олександра Алієва, у відео від сайту «Є»:

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео