ye-logo.v1.2

Перебуваю із чоловіком у цивільному шлюбі 11 років.

Суспільство 2221
Фото: dom20a.ru

Він заповів мені півбудинку, який належить йому на праві власності, а іншу частину житла заповів своєму синові від попереднього шлюбу.

 У цьому ж будинку зареєстровані двоє моїх дітей, які там не мешкають. Чи мають мої діти право на частку у спадщині?
Валентина ДРОЗДОВА,м. Вінниця.

Насамперед потрібно вказати, що заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Тобто особа самостійно визначає, кому після смерті, належне їй на праві власності майно, перейде у спадщину. Винятком з цього правила є право окремих осіб на обов’язкову частку у спадщині. Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 1241 ЦК України малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом.
Оскільки зареєстровані в помешканні особи не є малолітніми, неповнолітніми чи повнолітніми непрацездатними дітьми спадкодавця, то вони не можуть претендувати на частку у спадщині, якщо заповіт було складено на інших осіб. При цьому факт реєстрації місця проживання осіб у житлі не є підставою для виникнення у них права на спадкування.


Завідувач юридичної клініки
Хмельницького університету
управління та права Аліна САВЧУК.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую