ye-logo.v1.2

Запитання - відовідь. Право на приватизацію будинку

Суспільство 13356
Фото: www.rieltor48.ru

Після смерті матері я одноосібно успадкував будинок, у якому проживаю вже більше 30 років.

 Але на земельну ділянку, на якій розміщено будинок розміром 0,4 га, ніяких документів у матері не було. Протягом 5 років я не можу отримати документи на ділянку. Підкажіть, чи можливо приватизувати земельну ділянку?
У даному випадку все залежить від цільового призначення земельної ділянки. Найімовірніше, йдеться про два види земельних ділянок: для будівництва та для ведення селянського господарства (город). Відповідно до ст.121 Земельного кодексу України (надалі — ЗКУ), передбачено наступні норми безоплатної приватизації: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара, та для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га.
Якщо будинок вже придбаний, питання власності на земельну ділянку теж вирішено. Відповідно до ст.120 ЗКУ, у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, іншою особою, припиняється право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на житло чи інші споруди, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
Окрім ділянки біля будинку, є можливість приватизувати ділянку для ведення селянського господарства не більше 0,25 га (якщо ви раніше не приватизували землю з таким цільовим призначенням). Якщо ви плануєте приватизувати таку земельну ділянку, вам потрібно буде отримати рішення органу місцевого самоврядування, розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», такого виду робіт як «розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності (користування) земельною ділянкою» більше не існує. Якщо ви не встигли виготовити державний акт до початку цього року, то тепер його виготовляти не потрібно. З 01.01.2013р. Витяг про державну реєстрацію прав на нерухоме майно (земельну ділянку) є аналогом Державного акту на земельну ділянку. Для приватизації земельної ділянки вам потрібно подати заяву до органу місцевого самоврядування (детально про порядок приватизації читайте у попередніх матеріалах).
Не виключений і такий варіант: згідно зі статтею 119 ЗКУ передбачено передачу земельної ділянки за давністю користування (набувальна давність). Громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади (у вашому випадку сільська рада), з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування. Розмір цієї земельної ділянки встановлюється у межах норм, визначених цим Кодексом.

Петро ЗАЛІЗНЯК.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую