ye-logo.v1.2

Як самостійно вибратись з-під льоду: поради рятувальників

Суспільство 4175
Хмельницькі водолази показали, як рятують тих, хто провалився під лід
Хмельницькі водолази показали, як рятують тих, хто провалився під лід. Фото: автора

Водолази продемонстрували, як працюють із потерпілими.

Сьогодні, 18 січня, напередодні водохрещенських купань, хмельницькі надзвичайники розповіли про головні правила поводження на воді у зимовий період. Окрім того, продемонстрували кілька способів вибратись з-під льоду.

За словами начальника групи водолазно-рятувальних робіт ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Олександра Кшемінського, вилізти із води можна за допомогою підручних засобів – це два шила з’єднаних мотузкою. Їх продають у рибацьких магазинах. Потерпілий чіпляється за лід і підтягує себе. Каже, такі снасті мають бути у кожного рибалки.

«Якщо ж людина просто переходила через лід і провалилась, то головне не панікувати. Зібратися з силами, знайти кут, який найбільш міцніший, розвернутися спиною, впертися руками, підтягуватися на них і спиною залазити на лід. Спробувати закинути ногу, щоб більша частина тіла опинилась на льоду. Коли підтягнулись, треба перевернутися і качатися в безпечну сторону. Коли відчули, що лід міцний - можна потроху вставати і рухатись до берега», - зазначив Олександр Кшемінський.

Пункт обігріву на Південному Бузі

Додає, якщо людина стала свідком того, як хтось провалився під лід – негайно викликати рятувальників за номером «101». По можливості надати допомогу – раптом буде поряд дошка чи мотузка, яку можна подати.

Водолази показали, як дістають потерпілого за допомогою рятувального кільця

Також, водолази ГУ ДСНС у Хмельницькій області продемонстрували, як дістають з-під льоду потерпілих вони. Зокрема, відпрацювали порятунок потерпілого за допомогою кидального кільця і рятувального кінця Александрова.

 

Як повідомив речник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Андрій Козак, загалом по області організують 35 тимчасових рятувальних постів. Там будуть пункти обігріву, чергуватимуть рятувальники, водолази, поліцейські і медики. «На пунктах фахівці зможуть надати кваліфіковану допомогу. Минулих років товщина льоду сягала 20 сантиметрів. Зараз на Південному Бузі 5-7 сантиметрів. Тому вирішили організовувати купання або з берега, або в спеціально облаштованих місцях», - розповідає Андрій Козак.

Надзвичайними радять для купань обирати тільки ті місця, де вони чергуватимуть. В обласному центрі таких пунктів буде два – по обидві сторони Південного Бугу.

Читайте також:Перший раз в ополонку: поради експертів

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую