ye-logo.v1.2
23 Липня, 2019

Підсумки дня: п’ять років позаду та потенційна загроза свободі слова

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Суспільство 567
Листопад 2013-го... мирне зібрання в Хмельницькому. А потім, до прикладу, Ігор Чернецький (ліворуч у чорній куртці) вирушить у Київ, де в лютому 2014-го отримає важкі поранення
Листопад 2013-го... мирне зібрання в Хмельницькому. А потім, до прикладу, Ігор Чернецький (ліворуч у чорній куртці) вирушить у Київ, де в лютому 2014-го отримає важкі поранення. Фото: з архіву

Якими були новини 21 листопада.

Сьогодні в Україні відзначали День Свободи та Гідності. П’ять років тому в країні люди почали виходити на майдани своїх міст, оскільки тодішня влада різко змінила свій євроінтеграційний курс, відмовившись від нього. А далі… була Революція Гідності.

І напередодні, мабуть, за збігом обставин, народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Микола Паламарчук, Артур Палатний, Олег Велікін зареєстрували законпроект. А сьогодні його направили на розгляд Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Законопроектом пропонують запровадити кримінальну відповідальність за наклеп. «Останнім часом в Україні, на жаль, свободу слова в країні дедалі частіше плутають зі вседозволеністю поширення відверто неперевірених, а то і зовсім помилкових фактів», – йдеться в пояснювальній записці. Проект одразу зазнав критики. До прикладу, у Коаліції «За вільний Інтернет» його вважають виключно засобом тиску на журналістів. «На думку Коаліції, подібні законопроекти, слугують виключно засобом тиску на журналістів і медіа та можуть створити серйозний «охолоджувальний ефект» для висвітлення корупції, владних зловживань та інших критичних публікацій на суспільно значущі теми. На цьому неодноразово наголошували ключові міжнародні організації – Комітет ООН з прав людини, Рада Європи та ОБСЄ», – йдеться у повідомленні.

А в Хмельницькому вшановували пам'ять борців за незалежність та відкрили виставку «Майдан. Героїчний поступ українського народу».

У Генеральній прокуратурі ж розповідали про справи вбивств під час Революції Гідності. Не забули і про події під хмельницьким управлінням СБУ 19 лютого 2014 року. Щоправда, не уточнювали, що це саме стосується Хмельницького, але… говорили ж про підозрюваного співробітника Центру спеціальних операцій «А». Очільник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що діючий працівник й досі в розшуці, але не затриманий, бо… він в зоні проведення операції Об’єднаних сил, але, де саме знають лише в Міноборони. А там, наче, кажуть, що то секретна інформація.

Вчорашня акція протестів водіїв автомобілів на єврономерах, продовжилася і сьогодні. Щоправда, 21 листопада, змінили локації протестів, де обмежували рух транспорту. У поліції ж розповіли, що за два дні акції в обалсті не зафіксовано жодних конфліктних ситуацій, ДТП чи бійок, які могли б статись через протест водіїв на єврономерах.

І трохи про приємне. У Хмельницькому з’явився ще один простір для активного дозвілля. Сьогодні, 21 листопада, на території стадіону «Локомотив» офіційно відкрили два багатофункціональних спортивних майданчики.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

  Так  Ні, дякую