ye-logo.v1.2

Підсумки дня: погодні зміни, епідпоріг та райони без ОТГ

Суспільство 1716
Уже від завтра снігові візерунки може "з
Уже від завтра снігові візерунки може "з'їсти" плюсова температура. Фото: з архіву

Якими були новини 28 січня.

Понеділок розпочався зі змінами у погоді. Ще у вихідні на Хмельниччині насипало стільки снігу, що подекуди, зі снігових заметів рятувальникам доводилося витягувати автівки за допомогою спецмашин, як нині – уже прогнозують відлигу. Причому, «плюсова» температура удень протримається чи не увесь тиждень. Тож цьогорічний кінець першого місяця зими запам’ятаємо, передусім, з калюжами після кількох днів чарівного снігопаду.

Потепління несе з собою не лише снігову «кашу» під ногами, а й сприяє поширенню усіляких вірусів. Тому медики попереджають, ГРВІ та грип ще підстерігають. Ба, навіть, більше – набирають обертів. Я, як повідомляють в Держустанові "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України", за даними епіднагляду, показник захворюваності на грип та ГВРІ в області на 7,2 відсотка перевищив пороговий рівень. Це при тому, що за попередній тиждень цей показник був нижчим від порогового рівня на 1,65 відсотка. У деяких районах області цей показник перевищено в рази.

Здоров’я – передусім, особливо коли йдеться про дітей. Нині стало відомо, що за хвороба стала причиною поганого самопочуття дітей одного з Нетішинських дитсадочків. На щастя, не підтвердився діагноз «харчова токсикоінфекція», попередньо встановлений працівниками Держпродспоживслужби області. Лікарі уже знають, що стало причиною недуги дітей.

Тим часом на Хмельниччині продовжуються процеси децентралізації. Більше половини територій області вже охоплено тергромадами. Однак, як повідомив директор Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський, на Хмельниччині є три райони, де не створено жодної громади. За підрахунками експертів, ці території втратили 50-70 мільйонів прямих інвестицій за рік.

Щоб якомога більше в світі знали про Хмельниччину: сьогодні обласний центр долучився до Вікімарафону 2019. Хмельничани взялися писати статті для вільної енциклопедії. Пишуть про історичні події, архітектуру, відомих постатей. Триватиме Вікімарафон до 30 січня.

А от в Кам’янці-Подільському сьогодні сталася подія, що також, мабуть, колись увійде до числа історичних подій. Сьогодні місту офіційно передали статус Молодіжної столиці України. Вибороло місто над Смотричем це звання у грудні.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую