ye-logo.v1.2
27 Січня, 2020

У Полонному запланували витратити 13 мільйонів гривень на культурні пам’ятки

Алла СОБКО Суспільство 958
Тетяна Ярославська каже, у програму збереження історичної і культурної спадщини внесені усі об'єкти пам'яток культури як місцевого, так й національного значення
Тетяна Ярославська каже, у програму збереження історичної і культурної спадщини внесені усі об'єкти пам'яток культури як місцевого, так й національного значення. Фото: автора

За ці кошти планують відновити чимало об’єктів архітектури.

Полонська міська рада прийняла програму збереження історичної і культурної спадщини, в рамках якої, протягом п’яти років планують відродити пам’ятки як місцевого так і національного значення.

На п’ять років дії програми запланували виділити 13 мільйонів гривень.

«Основним завданням програми є дослідження нашого минулого. Дослідження ідеального міста, яке збудували для нас наші предки. Адже воно, хоч і налічує понад тисячу років існування, але є й досі абсолютна недослідженим», – каже начальник відділу культури і туризму Полонської міської ради Тетяна Ярославська.

У Програму включили усі об’єкти, які є у переліку пам’яток культури як місцевого, так й національного значення: це і архітектура, і археології і історії. Однак, найперше приділятимуть увагу тим об’єктам, які увійдуть до обласного та Всеукраїнського туристичних маршрутів.

«За ці кошти ми плануємо проводити геосканування, адже у нас територія зовсім не досліджена. Також плануємо досліджувати геокомунікації, зробити реконструкцію декількох об’єктів архітектури, дослідити нововиявленні кургани, які плануємо також включити у перелік об’єктів пам’яток археології», – розповідає Тетяна Ярославська і додає, що кошти на збереження і реконструкцію памяток культури і архітектури виділили вперше за багато років. Зазвичай, каже чиновниця, кошти виділяються на ремонти і реконструкцію різних пам’ятників до визначних дат.

Варто зазначити, що Полонська громада розробляє стратегію розвитку із залученням експертів Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування створеного Програмою U-LEAD з Європою.

Читайте також: У Полонному хочуть реконструювати будинок, де гостювала Леся Українка 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую